policja-pixabay-arembowski
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Maja 2020

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym znaleziony we Wrocławiu. Zadziwiają okoliczności zatrzymania

Wrocław: Policja zatrzymała przestępcę poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. O ile sama informacja nie jest szczególnie zaskakująca, to okoliczności zatrzymania mężczyzny już tak. Poszukiwany spał na jednej z ławek we Wrocławiu - przekazała wrocławska Policja.

Wrocław. Banalna interwencja policji

Ściganie przestępców poszukiwanych międzynarodowym listem gończym nie należy do łatwych zadań i zazwyczaj zajmuje trochę czasu. Ale zatrzymanie we Wrocławiu to prawdopodobnie jedna z najłatwiejszych interwencji policji. Raczej rzadko się zdarza, żeby przestępcy poszukiwania zagraniczne służby dali się pojmać w taki sposób.

Funkcjonariusze policji zwrócili uwagę w godzinach porannych na leżącego na ławce we Wrocławiu mężczyznę. Na początku policjanci sprawdzili, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej.

Możesz mieć dobre auto i nie wydać więcej niż 5 tys. zł. Propozycje dla oszczędnychMożesz mieć dobre auto i nie wydać więcej niż 5 tys. zł. Propozycje dla oszczędnychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Kiedy już okazało się, że wszystko z nim w porządku i zakomunikował policjantom, że tylko odpoczywa, funkcjonariusze chcieli sprawdzić jego tożsamość. Ale nie było to takie proste.

Wrocław. Poszukiwany listem gończym spał na ławce

Okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów, a udzielane przez niego odpowiedzi wzbudziły pewne podejrzenia policjantów. W związku z tym funkcjonariusze przeprowadzili działania mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny.

DGP podała, że bank należący do państwa prał brudne pieniądze. Afera wykracza poza granice PolskiDGP podała, że bank należący do państwa prał brudne pieniądze. Afera wykracza poza granice PolskiCzytaj dalej

- Jego wymijające odpowiedzi miały jednak jedno racjonalne wytłumaczenie. W efekcie podjętych ustaleń okazało się, że jest on poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Podstawą do wszczęcia poszukiwań było popełnienie przez niego przestępstw przeciwko mieniu na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie za swoje czyny przed niemieckim sądem - mówi st. sierż. Dariusz Rajski z KWP Psie Pole.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski wyjawił prawdę o drugiej fali epidemii. Porażające słowa
Jabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złJabłka, pomarańcze i banany w Polsce relatywnie tanie. Ale jest kraj, gdzie kilogram tych pierwszych kosztuje prawie 30 złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News