Wojna handlowa trwa. Chiny na linii ognia z USA.
https://pikrepo.com/Creative-Commons
Autor Kamila Jeziorska - 31 Sierpnia 2020

Wojna handlowa coraz bardziej się zaostrza. Trump postawił Chinom ultimatum, czas tylko do 12 września

Wojna handlowa zyskuje na intensywności. Zarówno Chiny jak i USA stosują zasadę "oko za oko, ząb za ząb". Jaki będzie finał wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami?

Wojna handlowa trwa i końca nie widać

Wojna handlowa między Chinami, a Stanami Zjednoczonymi to w dużym skrócie wojna o dominację i tytuł światowego hegemona na arenie politycznej. Chiny od lat 70. XX wieku poczyniły niesamowity postęp technologiczny i gospodarczy. Potwierdzeniem tego jest rozwój takich gigantów jak Huawei, Lenovo, ZTE, Xiaomi oraz BAT, które zagrażają dominacji amerykańskich korporacji transnarodowych.

Wojna handlowa dla Chin to kwestia zdobycia samowystarczalności w zakresie przemysłu i usług, co ostatecznie doprowadzić może do osłabienia pozycji Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej. Dla USA wojna handlowa oznacza spowolnienie lub całkowite zatrzymanie wyzwania podjętego przez Chiny. Na przyszłość wojny handlowej składa się wiele czynników. Przede wszystkim oczy Chin skierowane są w stronę wyborów prezydenckich w USA. Zwycięstwo Donalda Trumpa, ale także niedotrzymanie zobowiązań Chin w kwestii importu może skutkować eskalacją konfliktu, który cały czas się zaostrza.

Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunęRodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Złe wieści dla seniorów na etacie. Niebawem ty też możesz stracić pracę
3. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu

Wojna handlowa przybiera na sile

Wojna handlowa przybiera na sile coraz bardziej. Mimo zawartego w styczniu zawieszenia broni, wojna handlowa rozgorzała na nowo. Niedawno Chiny zaprezentowały listę technologii, które poddane zostaną eksportowym obostrzeniom. Co więcej, firma chcąca wysłać technologię za granicę będzie musiała uzyskać pozwolenie władz Chin. Do listy dodana została sztuczna inteligencja.

Wojna handlowa to także ciosy zadawane przez Stany Zjednoczone. W odpowiedzi na chińskie obostrzenia, prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump uderzył w popularną aplikację, TikTok. Trump dał TikTokowi czas do 12 września na sprzedaż swojej amerykańskiej części którejś z firm z USA - poinformował serwis cyfrowa.rp.pl.

Premier z ważną informacją dla emerytów: Po latach poświęceń zasłużyliściePremier z ważną informacją dla emerytów: Po latach poświęceń zasłużyliścieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"
  3. W przebraniu księdza próbował odprawić mszę. Jeszcze dziś ma trafić za kraty
  4. Kiedyś nazywały się całkiem inaczej. Dziś pewnie nawet ty nie pamiętasz ich starych wcieleń
  5. Przelew do ZUS z błędem. Wielu boi się, że będzie musiało zapłacić jeszcze raz
  6. Wczoraj wszyscy rzucili się na łowy w Lidlu. Błąd, dzisiaj jest o niebo lepiej, wszystko z 1 powodu

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News