Wielka Brytania zaostrza rygory dla wracających z zagranicy.
Pexels/ Dominika Gregušová
Autor Julian Bakuła - 15 Sierpnia 2020

Wielka Brytania zaostrza rygory. Nie polecisz już tanio na Wyspy

Nocą z piątku na sobotę (14-15.08) Brytyjczycy szturmowali francuskie lotniska, dworce kolejowe i porty ze względu na zapowiedziane w czwartek (13.08) przywrócenie obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla podróżnych wracających na Wyspy z Francji i kilku innych krajów. Przebywający za granicą Brytyjczycy mieli zaledwie 30 godzin na powrót do kraju przed wprowadzeniem kwarantanny. Ze wstępnych szacunków wynika, że taką próbę podjęło kilkadziesiąt tysięcy osób. Najlepiej na tym zamieszaniu wyszły linie lotnicze. Wielka Brytania przywróciła kwarantannę dla osób wracających z Francji w związku 66-procentowym wzrostem ilości zakażeń koronawirusem w tym kraju w ciągu ostatniego tygodnia.

Wielka Brytania zaostrza rygory dla powracających z zagranicy

Jak podaje forsal.pl, w czwartek (13.08) o godzinie 22 Wielka Brytania poinformowała o przywróceniu od godziny 4 rano w sobotę obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla podróżnych przyjeżdżających do kraju z Francji, Holandii, Malty, Monako, Turks i Caicos oraz Aruby. Ogłoszona z niewielkim wyprzedzeniem decyzja wywołała popłoch wśród przebywających za granicą Brytyjczyków, z których wielu próbowało przyspieszyć swój powrót do kraju, tak aby zdążyć przed zaostrzeniem rygoru i uniknąć dwutygodniowej kwarantanny. Lotniska, dworce kolejowe oraz porty we Francji - drugim najpopularniejszym wśród Anglików kraju na wyjazdy wakacyjne - przeżyły prawdziwy szturm.

Na krótko po ogłoszeniu obowiązku kwarantanny 12 tys. osób próbowało kupić bilet na pociąg kursujący kanałem La Manche, podczas gdy zwykle strona internetowa obsługująca sprzedaż biletów ma kilkaset odsłon w ciągu godziny. Mimo podstawienia dodatkowych składów wszystkie pociągi z piątku na sobotę wypełnione były do ostatniego miejsca. Według wstępnych szacunków nawet kilkadziesiąt tysięcy osób próbowało dostać się na Wyspy przed godziną 4 rano w sobotę, nie wiadomo jednak, jakiej części z nich się to udało.

Polacy masowo wykupują jeden produkt, żeby na nim zarobić. Sytuacja może się jednak szybko zmienićPolacy masowo wykupują jeden produkt, żeby na nim zarobić. Sytuacja może się jednak szybko zmienićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polak odnalazł wielki skarb sprzed tysięcy lat. Nie mógł się nadziwić temu, co zobaczył
2. Gwiazda "Na Wspólnej" otarła się o śmierć, niespodziewanie zasłabła na planie serialu. "Przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu"

Wielka Brytania pośle przyjezdnych z kilku krajów na kwarantannę

Przywrócony właściwie z dnia na dzień obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla osób wracających do Wielkiej Brytanii z kilku krajów stał się dla linii lotniczych okazją do zbicia ogromnych pieniędzy. W piątek (14.08) za lot British Airways z Paryża do Londynu trzeba było zapłacić 452 funtów, podczas gdy już w sobotę - po wejściu w życie obowiązku kwarantanny - kosztował on 66 funtów. Oblegane były jednak nie tylko lotniska i dworce kolejowe, ale również promy, które także były całkiem zapełnione pomimo wprowadzenia czterech dodatkowych kursów.

Decyzja brytyjskiego rządów wywołała oburzenie części podróżnych ze względu na fakt, że od jej ogłoszenia do wprowadzenia obowiązku kwarantanny minęło tylko 30 godzin. Zaostrzenie rygoru dla części podróżnych z zagranicy było jednak do przewidzenia wobec wcześniejszych zapowiedzi zdecydowanych działań w przypadku nagłego wzrostu zakażeń w którymś z krajów. Tymczasem w ciągu tygodnia poprzedzającego wprowadzenie kwarantanny wzrost ilości zakażeń we Francji wyniósł 66 proc., wpisanie tego kraju na listę państw podwyższonego ryzyka było więc jedynie kwestią czasu.

Uczniowie będą się uczyć w maseczkach? Broniarz stawia pewne warunkiUczniowie będą się uczyć w maseczkach? Broniarz stawia pewne warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w TVP. Jest oficjalne potwierdzenie
  2. Zła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisy
  3. Polscy pracownicy nie dają się zwalniać. Sprytnie wykorzystują L4
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów
  6. Ekspresowe racuchy z jabłkami. Niebiański smak dzieciństwa, przepis jak za dawnych lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News