Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Rząd odblokowuje połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Padła konkretna data
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 14.01.2021 01:00

Rząd odblokowuje połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Padła konkretna data

Wielka Brytania znów przyjmuje podróżujących z zagranicy
Pxhere

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O czym trzeba pamiętać podróżując do Wielkiej Brytanii

  • Kogo obowiązuje kwarantanna

  • Za co grozi kara osobom podróżującym do Wielkiej Brytanii

Loty do Wielkiej Brytanii znów możliwe

Kiedy w Wielkiej Brytanii pojawiła się mutacja koronawirusa, niedługo potem podjęto decyzję o zawieszeniu lotów. Od 22 grudnia zamknięto wszystkie połączenia lotnicze, a w rozporządzeniu z 5 stycznia napisano, że zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski będzie obowiązywał do 13 stycznia, przypomina Wprost.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował na Twitterze, że na obecną chwilę rząd nie pracuje nad nowym rozporządzeniem, co jednocześnie oznacza, że połączenia lotnicze znów działają. Warto jednak pamiętać, że po przylocie z Wielkiej Brytanii do Polski obowiązuje 10-dniowa kwarantanna.

Obowiązkowa kwarantanna

Kwarantanna dotyczy wszystkich osób, które były w Wielkiej Brytanii i przekroczyły granicę Polski, która jest jednocześnie zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE. Wszyscy, którzy podróżują transportem zbiorowym (samolotem, autokarem, itd.) muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Testy na koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Wszyscy podróżujący do Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się testom na obecność koronawirusa, które trzeba będzie przeprowadzić najpóźniej 72 godziny przed opuszczeniem kraju. Od teraz każda osoba przekraczająca granicę przekraczająca granicę z Wielką Brytanią będzie musiała okazać test z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa. W przeciwnym przypadku zostanie na nią nałożona kara grzywny w wysokości 500 funtów.

Ważną informacją jest to, że pozytywny wynik testu nie zwalnia wcale z obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie. Wszystkie podejmowane decyzje i wprowadzane obostrzenia mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się nowej mutacji wirusa, która została wykryta w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski rząd przewidział jednak kilka wyjątków. Z okazywania testu na obecność wirusa zwolnieni będą: przewoźnicy, dzieci do lat 11, podróżujący z krajów bez infrastruktury do przeprowadzania testów, osoby podróżujące ze wspólnego obszaru podróży z Irlandią.