BiznesINFO.pl
z osttaniej chwili polska 2

Biznes Info

Wiele podmiotów strategicznych otrzymało ostrzeżenia od rządu. Chodzi o piątą falę koronawirusa

25 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało komunikat do operatorów infrastruktury strategicznej. Ostrzega w nim, że jeżeli zrealizuje się najgorszy scenariusz, to nawet niemal co trzeci pracownik nie będzie mógł się pojawić w miejscu pracy. Ostrzegają, że piata fala Covid-19 może być tsunami.

RCB rozesłało komunikat do strategicznych spółek Skarbu Państwa, odpowiedzialnych za infrastrukturę krytyczną. Wiadomość otrzymali m.in.: PKN Orlen, PGNiG czy PKP. Alert miała też dostać policja i NBP.

biznesinfo-1

ZUS ostrzega: masz 3 dni na wskazanie poprawnego adresu. Potem możesz stracić zwolnienie lekarskie

CZYTAJ DALEJ

O tym, że część firm otrzymała od RCB jako pierwsze poinformowało TVN24. Dziennikarze dotarli do wiadomości, że rząd postanowił ostrzec firmy infrastruktury krytycznej przed rozpędzającą się V falą koronawirusa.

– Przypominam Państwu o rekomendacjach, które zostały przekazane za pismem z 11 marca 2020, numer KW.341.202. Zalecenia zawarte w tych rekomendacjach pozostają nadal aktualne, natomiast przygotowując się do ich realizacji sugeruję by przyjąć jako najgorszy możliwy wariant w którym ze względu na zachorowania, izolację i kwarantannę czasowo nie będzie dostępnych 25-30 procent personelu – napisano w cytowanym komunikacie.

Sytuacja jest dramatyczna

Powodem wysłania komunikatu jest dynamiczny przyrost zakażeń i dramatyczne prognozy przebiegu kolejnej fali. Z zapowiedzi rządu wynika, że sytuacja może być jeszcze gorsza, gdyż minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że w tym tygodniu możemy przekroczyć 50 tys. zachorowań dziennie.

We wtorek na kwarantannie znalazło się niemal 947 tys. osób. Jeszcze tydzień temu na odizolowaniu przebywało 493,5 tys. osób. Przy tym tempie wzrostu bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze w tym tygodniu ponad milion Polaków będzie przebywało na kwarantannie.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Donald Tusk złożył wniosek o unijną emeryturę. Świadczenie będzie naprawdę pokaźne

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Ukraiński rząd odpowiedział Franciszkowi na słowa o "szczekaniu" NATO. Papież ma materiał do przemyślenia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Fidżi także dopiekło Rosjanom. Sąd na wyspach wydał wyrok na majątek oligarchy

Czytaj więcej >
samolot

Polska i Świat

PAŻP i ZZKRL podpisali porozumienie. Początek restrukturyzacji przed nami

Czytaj więcej >
Prezes NBP ze specjalną nagrodą, którą przyznał sobie de facto sam

Polska i Świat

Kto prezesem NBP? Prezydent Andrzej Duda ma kandydata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ambasador Rosji w USA ogłosił zaskakującą decyzję. Amerykańskie media przypominają także o Polsce

Czytaj więcej >