WHO ostrzega: pandemia przyspiesza
Unsplash
Autor Maria Glinka - 24 Marca 2020

Szef WHO nie ma dobrych wieści: pandemia przyspiesza. To dopiero początek tego, co się wydarzy

WHO zmaga się z poważnymi wyzwaniami w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Dyrektor generalny organizacji przyznał, że pandemia coraz szybciej obejmuje świat. Sytuacja jest wysoce niepokojąca – na świecie odnotowano już ponad 380 tys. zakażeń i 16,5 tys. zgonów.

WHO apeluje do państw. Pandemia przyspiesza

WHO zwróciło się z apelem do wszystkich władz państwowych, aby aktywnie zaangażowały się w walkę z koronawirusem. Zdaniem specjalistów jedynie skoordynowane działania mogą uchronić nas przed drastycznym wzrostem liczby zachorowań i zgonów, który już teraz jest alarmujący.

Zgodnie z wyliczeniami WHO od potwierdzenia pierwszego przypadku do osiągnięcia poziomu 100 tys. zakażonych upłynęło 67 dni. Próg 200 tys. został przekroczony zaledwie 11 dni później, a 300 tys. – 4 dni.

Minister rozwoju: czeka nas poważny kryzys. Musimy przygotować się na najgorsze?Minister rozwoju: czeka nas poważny kryzys. Musimy przygotować się na najgorsze?Czytaj dalej

W związku z tym Tedros Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia, zapowiedział, że zwróci się liderów G20 z prośbą o wdrożenie zbiorowych działań w celu zwiększenia produkcji sprzętu ochronnego dla pracowników służby zdrowia – podaje Rzeczpospolita.

G20 to grupa 19 najbogatszych państw oraz Unia Europejska, która wspólnie debatuje nad polityką finansową.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. W Koninie odnaleziono ciało kobiety. Wróciła z Niemiec, nikt nie sprawdzi, czy przyczyną śmierci był wirus

Co z igrzyskami?

Szalejący po świecie koronawirus sparaliżował nie tylko funkcjonowanie państw, ale i świat sportu. Mike Ryan, szef programu kryzysowego WHO, przyznał, że decyzja w sprawie igrzysk olimpijskich „zostanie podjęta bardzo szybko”. Święto sportowe, na które czekają zawodnicy i entuzjaści różnych dyscyplin aż od czterech lat, jest zaplanowane na lato tego roku.

Zawody miałyby się odbyć w Tokio, jednak już teraz część państwowych komitetów olimpijskich ogłosiła, że nie weźmie udziału w igrzyskach. W Japonii na pewno nie zobaczymy sportowców z Kanady i Australii. Wycofanie z rywalizacji rozważa także Wielka Brytania i Norwegia – informuje Eurosport.tvn24.pl.

„Mamy pełne zaufanie, że japoński rząd i MKOl (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) nie zorganizują igrzysk, jeśli będzie to tworzyło zagrożenie dla sportowców i widzów” – oznajmił Ryan. Rząd Japonii, mimo zapewnień o prawidłowym przygotowaniu do tego wyczekiwanego wydarzenia, jest gotowy na przesunięcie zawodów nawet o kilka tygodni – pisze sport.onet.pl.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Wirus z Wuhan ogarnął cały świat

Pierwszym ogniskiem odzwierzęcego wirusa z rodziny koronawirusów był targ z owocami morza z Wuhan. Stamtąd szybko dotarł do Korei Południowej. W połowie lutego najbardziej zagrożonym miejscem w Europie stały się Północne Włochy. Od tamtego czasu SARS-CoV-2 zdecydowanie przyspieszył – na ten moment przypadki infekcji odnotowano w co najmniej 177 państwach. Najwięcej zakażeń zaobserwowano w Chinach kontynentalnych (ok. 81 tys.), a najwięcej zgonów – we Włoszech (ponad 6 tys.).

Zdaniem dyrektora WHO, aby pokonać koronawirusa należy zastosować „aktywną i ukierunkowaną taktykę – testując każdy podejrzany przypadek zakażenia, izolując i opiekując się wszystkimi oraz unikać bliskiego kontaktu” – podaje tvnmeteo.tvn24.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News