WHO wkrótce opuści Brazylia?
pixabay/guertzen
Autor Radosław Święcki - 7 Czerwca 2020

Prezydent ogromnego kraju grozi opuszczeniem WHO. Chce iść w ślady Donalda Trumpa

Tydzień temu prezydent USA Donald Trump ogłosił zerwanie relacji Stanów Zjednoczonych ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). W ślady amerykańskiego prezydenta zamierza pójść prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

WHO bez Brazylii? Bolsonaro grozi, że postąpi jak Trump

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zapowiedział w piątek w rozmowie z telewizją CNN Brasil, że nie wyklucza, iż jego kraj może pójść w ślady USA i wystąpić z WHO. Stanie się tak – jak podkreślił Bolsonaro – jeśli organizacja „nie przestanie być organizacja jednostronnie zaangażowaną politycznie”.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

Deklaracja ta nastąpiła niemal dokładnie tydzień po oświadczeniu prezydenta USA Donalda Trumpa, w którym ogłosił zerwanie relacji Stanów Zjednoczonych z WHO. Decyzję tą – jak przypomina Polska Agencja Prasowa – amerykański prezydent uzasadnił działaniami organizacji dotyczącymi pandemii koronawirusa. W ocenie Trumpa reakcja WHO na wybuch pandemii nie była adekwatna, co jego zdaniem jest wynikiem tego, że Chiny „całkowicie kontrolują” organizację.

Trump zapowiedział, że środki, które miały być skierowane z amerykańskiego budżetu do WHO zostaną przekazane innym organizacjom zajmującym się zdrowiem publicznym. Składka USA do budżetu organizacji – jak przypomina PAP – była największa ze wszystkich krajów świata (w ubiegłym roku było to ok. 400 mln USD, ok. 15 proc. budżetu WHO).

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Pandemia nie ustępuje

Czy Brazylia ostatecznie pójdzie w ślady USA jeszcze nie wiemy. Wiadomo natomiast, że pandemia koronawirusa w tym kraju nie ustępuje. Tylko w miniony piątek brazylijski resort zdrowia poinformował o blisko 31 tys. nowych zakażeniach w kraju i o zgonach 1005 osób. Całkowita liczba wszystkich zakażeń – jak przypomina PAP – wynosi prawie 650 tys., co daje Brazylii drugie miejsce wśród państw z największą liczbą zakażeń (ustępuje tylko USA), z kolei liczba zgonów to ponad 35 tys. Pod tym względem Brazylia wyprzedziła już Włochy i ustępuje jedynie USA i Wielkiej Brytanii.

Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićWażna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićCzytaj dalej

Wielu ekspertów nie wierzy w oficjalne statystyki i w ich ocenie rzeczywista liczba zachorowań jest wyższa. Część z nich przekonuje, że Brazylia stoi w obliczu „trzeciej fazy epidemii”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedobór żelaza może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić?
  2. Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News