Obostrzenia w kwestii wesel
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Kasper Starużyk - 25 Kwietnia 2020

Ważne informacje dla osób planujących wesela. Premier nie przedstawił jednak dobrych wieści

Na przeprowadzonej dzisiaj konferencji prasowej Mateusz Morawiecki informował o dalszym ciągu ograniczania obostrzeń na terenie całego kraju. Premier wypowiadał się między innymi na temat organizacji wesel.

Jak podkreślał szef rządu, kwestia organizacji wesel była już omawiana przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w poprzednim tygodniu. Morawiecki zaznaczył, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do organizacji ślubów, jednak nadal nie ma możliwości organizacji hucznych wesel.

Wesele w kameralnym gronie

Osoby, które w najbliższym czasie planują ślub muszą przygotować się na to, że nie będzie mogli pozwolić sobie za zaproszenie zbyt dużej ilości gości. Po poluzowaniu obostrzeń ilość osób, które mogą przebywać w kościele jest ściśle związana z powierzchnią obiektu. Na 15 mkw kościoła przypadać może więc jedna osoba.

Nieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaNieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister planuje podjęcie kluczowej decyzji

Jeżeli ślub zorganizujemy w kościele, którego powierzchnia będzie na tyle duża, aby zmieścić ponad 50 osób, to musimy jednak pamiętać, że wesele z liczbą gości powyżej 50, będzie już naruszeniem obowiązujących obecnie zasad. Podobnie sprawa wygląda z pogrzebami i innymi sakramentami.

Jak pisze Bankier.pl, Łukasz Szumowski zapowiedział łagodzenie zasad dotyczących ceremonii religijnych w dalszych etapach. Ze słów przedstawicieli rządu wynika jednak, że dużo zależy od dalszego rozwoju epidemii.

Powstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaPowstał w Warszawie kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego. Z inicjatywy obecnego prezydentaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wieczorem zgromadzimy się przed ekranami. Czy prezydent powie co dalej? Padną odpowiedzi na nurtujące pytania
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Drugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News