BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Premier chce zbudować w Warszawie łuk triumfalny. Ma on upamiętniać ważne wydarzenie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Warszawa będzie mieć łuk triumfalny

Warszawa z kolejnym pomnikiem od rządu Prawa i Sprawiedliwości? Na to wygląda. Podczas piątkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku premier Mateusz Morawiecki musiał odpowiadać na pytania internautów. Poruszane były różne kwestie, m.in. polityczne i społeczne. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, jedno z pytań dotyczyło budowy pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r.

„Pomnik Bitwy Warszawskiej powinien być już 20 lat temu, 30 lat temu, 10 lat temu, powinien być w przyszłym roku - nie będzie, ale obiecuję, on stanie w krótkim czasie, musi stanąć w krótkim czasie” - zapowiedział premier.

Szef rządu zdradził, że nie ogranicza się tylko do popierania budowy pomnika, ale wspiera też ten projekt finansowo. “Sam osobiście wpłaciłem środki na fundację, która zbiera pieniądze na łuk triumfalny, bo uważam, że łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej byłby godnym upamiętnieniem” - stwierdził Morawiecki.

Premier wbija szpilkę stołecznemu ratuszowi

Premier nie omieszkał przy tym skrytykować warszawskiego ratusza. „Do tego, niestety, trzeba porozumienia z władzami Warszawy, więc proszę pytać też władze Warszawy, dlaczego nie ma pomnika, władze Warszawy są tutaj mało kooperatywne, niestety” - powiedział szef rządu.

“Gazeta Wyborcza” przypomina, że pomysł budowy ogromnego łuku triumfalnego, który ma upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 r. nie jest nowy. Środowiska prawicowo-patriotyczne apelują o budowę pomnika od lat. Uchwała o budowie pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. została przyjęta przez Radę Warszawy w lipcu br. Budowla ma powstać na pl. Na Rozdrożu, gdzie obecnie mieści się skwer z fontanną. “GW” podaje, że kształt pomnika ma zostać określony w konkursie na projekt monumentu. Jednak plany budowy pomnika w tej lokalizacji wywołały liczne protesty mieszkańców.

Tagi:

Warszawarząd PiSMateusz Morawiecki

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]