Warszawa doczeka się kolejnego pomnika. Będzie on upamiętniał Bitwę Warszawską 1920 r.
Flickr/Grey World
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

Premier chce zbudować w Warszawie łuk triumfalny. Ma on upamiętniać ważne wydarzenie

Warszawa doczeka się łuku triumfalnego? Niewykluczone. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował budowę monumentu, który ma upamiętniać Bitwę Warszawską.

Warszawa będzie mieć łuk triumfalny

Warszawa z kolejnym pomnikiem od rządu Prawa i Sprawiedliwości? Na to wygląda. Podczas piątkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku premier Mateusz Morawiecki musiał odpowiadać na pytania internautów. Poruszane były różne kwestie, m.in. polityczne i społeczne. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, jedno z pytań dotyczyło budowy pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r.

„Pomnik Bitwy Warszawskiej powinien być już 20 lat temu, 30 lat temu, 10 lat temu, powinien być w przyszłym roku - nie będzie, ale obiecuję, on stanie w krótkim czasie, musi stanąć w krótkim czasie” - zapowiedział premier.

Szef rządu zdradził, że nie ogranicza się tylko do popierania budowy pomnika, ale wspiera też ten projekt finansowo. “Sam osobiście wpłaciłem środki na fundację, która zbiera pieniądze na łuk triumfalny, bo uważam, że łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej byłby godnym upamiętnieniem” - stwierdził Morawiecki.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

Premier wbija szpilkę stołecznemu ratuszowi

Premier nie omieszkał przy tym skrytykować warszawskiego ratusza. „Do tego, niestety, trzeba porozumienia z władzami Warszawy, więc proszę pytać też władze Warszawy, dlaczego nie ma pomnika, władze Warszawy są tutaj mało kooperatywne, niestety” - powiedział szef rządu.

“Gazeta Wyborcza” przypomina, że pomysł budowy ogromnego łuku triumfalnego, który ma upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 r. nie jest nowy. Środowiska prawicowo-patriotyczne apelują o budowę pomnika od lat. Uchwała o budowie pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. została przyjęta przez Radę Warszawy w lipcu br. Budowla ma powstać na pl. Na Rozdrożu, gdzie obecnie mieści się skwer z fontanną. “GW” podaje, że kształt pomnika ma zostać określony w konkursie na projekt monumentu. Jednak plany budowy pomnika w tej lokalizacji wywołały liczne protesty mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Twórcy wielu hitów zawieszają koncertowanie do odwołania. Wszystko z troski o środowisko
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News