Waloryzacja emerytur w 2021 r.
Pixabay/sabinevanerp
Autor Maria Glinka - 28 Lipca 2020

Większa emerytura już pewna. Rząd podjął ostateczną decyzję, są powody do radości

Rząd zadecydował w sprawie przyszłorocznej waloryzacji emerytur. Zgodnie z propozycją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskaźnik waloryzacji emerytur w 2021 r. ulegnie zwiększeniu.

Waloryzacja emerytur do zwiększenia

Rząd przychylił się do propozycji przedstawionej przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie przyszłej waloryzacji emerytur. Z komunikatu opublikowanego przez Centrum Informacyjne Rządu wynika, że Rada Ministrów zaleca Radzie Dialogu Społecznego "pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2021 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2020 r.".

Według wyliczeń waloryzacja emerytur i rent w 2021 r. miałaby wynieść 103,84 proc. Jak podaje money.pl, koszt waloryzacji świadczeń na tym poziomie szacuje się na ok. 9,6 mld zł.

Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustkiNiemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Waloryzacja emerytur i rent w 2020 r.

Ostateczna wysokość wskaźnika waloryzacji emerytur w 2020 r. wyniosła 103,56 proc. Oznacza to, że emeryt, który otrzymywał 2000 zł odnotował zysk rzędu 71,20 zł netto.

Wraz z waloryzacją emerytur i rent podniesiono także wartość minimalnych świadczeń. Najniższa emerytura w 2020 r. wzrosła do 1200 zł. Do tej samej kwoty podniesiono wysokość renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej. Z kolei renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wyniosła w tym roku 900 zł.

Nawet 1,5 tys. złotych do rachunków miesięczne już prawie pewne. Rząd przyjął projekt ustawyNawet 1,5 tys. złotych do rachunków miesięczne już prawie pewne. Rząd przyjął projekt ustawyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
Do lekarza będziesz musiał iść z dodatkowym dokumentem. Bez tego ani ruszDo lekarza będziesz musiał iść z dodatkowym dokumentem. Bez tego ani ruszCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News