BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Generali wprowadza możliwość ubezpieczenia na wypadek zachorowania na koronawirusa. Niestety nie ma możliwości wykupienia indywidualnej polisy.

Ubezpieczenie nie dla wszystkich

Ubezpieczenie od koronawirusa mogą wykupić jedynie pracodawcy dla swoich pracowników. Dlaczego nie ma możliwości indywidualnego ubezpieczenia?

- Tego można się łatwo domyślić. Do ubezpieczeń indywidualnych mogłyby chcieć przystąpić osoby szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem, przy grupowym ryzyko się rozkłada i jest mniejsze dla ubezpieczyciela – wyjaśnia serwis Money.pl.

Generali oferuje trzy pakiety ubezpieczeń. Najtańszy to w przeliczeniu na osobę koszt 49,90 zł, najdroższy - 89,90 zł rocznie. Od składki zależy wysokość sum ubezpieczenia i świadczeń.

W zamian ubezpieczony otrzyma wypłatę za pobyt w szpitalu oraz dodatkowe jednorazowe świadczenie, jeśli trafi na OIOM. Konkretnie - od 100 zł do 300 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu, maksymalnie do 14 dni. Gdy znajdziemy się na OIOM-ie - jednorazowo od 2 tys. do 6 tys. zł, w zależności od wariantu.

- W ramach tego ubezpieczenia po hospitalizacji ubezpieczony pracownik otrzyma również usługi assistance, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, nad osobą starszą, zwierzętami oraz transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu – mówi w rozmowie z Money.pl Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Dodatkowo oferowana jest również pomoc psychologa w sytuacjach związanych z koronawirusem.

„Odważny ruch Generali”

Komentując ofertę Generali Marcin Z. Broda, analityk rynku ubezpieczeniowego firmy Ogma, podkreśla w rozmowie z portalem, że od strony "techniczno-ubezpieczeniowej" oferta nie jest niczym nowym, gdyż istnieje cała lista chorób, przy których ubezpieczony dostaje ochronę, tj. pieniądze i wsparcie assistance.

- Ale oczywiście nowa choroba, szczególnie przy paranoi, którą mamy wokół, to też dla ubezpieczyciela wyzwanie – podkreśla ekspert.

- Skala przyszłych zachorowań na koronawirusa nie jest do końca znana, stąd ja w propozycji Generali widzę dość odważny ruch wyjścia naprzeciw obawom klientów, bo na pewno wielu Covid-19 się boi – dodaje.

Przedstawiciel Generali podkreśla, że to pierwszy tego typu produkt na rynku, który jako odrębne ubezpieczenie oferowany jest przedsiębiorcom zatrudniającym minimum 10 osób. Firma nie odpowiada jednak, czy myśli o wprowadzeniu podobnego ubezpieczenia indywidualnego. Nie udziela również informacji dotyczącej pierwszych efektów sprzedaży ubezpieczenia.

- Produkt został wdrożony kilka dni temu, więc trudno jest mówić o liczbie sprzedanych polis – mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Tagi:

Koronawirusubezpieczenia

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >