Ubezpieczenie od koronawirusa na razie nie dla wszystkich
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 10 Kwietnia 2020

Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi

Generali wprowadza możliwość ubezpieczenia na wypadek zachorowania na koronawirusa. Niestety nie ma możliwości wykupienia indywidualnej polisy.

Ubezpieczenie nie dla wszystkich

Ubezpieczenie od koronawirusa mogą wykupić jedynie pracodawcy dla swoich pracowników. Dlaczego nie ma możliwości indywidualnego ubezpieczenia?

- Tego można się łatwo domyślić. Do ubezpieczeń indywidualnych mogłyby chcieć przystąpić osoby szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem, przy grupowym ryzyko się rozkłada i jest mniejsze dla ubezpieczyciela – wyjaśnia serwis Money.pl.

Generali oferuje trzy pakiety ubezpieczeń. Najtańszy to w przeliczeniu na osobę koszt 49,90 zł, najdroższy - 89,90 zł rocznie. Od składki zależy wysokość sum ubezpieczenia i świadczeń.

Wnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyWnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyCzytaj dalej

W zamian ubezpieczony otrzyma wypłatę za pobyt w szpitalu oraz dodatkowe jednorazowe świadczenie, jeśli trafi na OIOM. Konkretnie - od 100 zł do 300 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu, maksymalnie do 14 dni. Gdy znajdziemy się na OIOM-ie - jednorazowo od 2 tys. do 6 tys. zł, w zależności od wariantu.

- W ramach tego ubezpieczenia po hospitalizacji ubezpieczony pracownik otrzyma również usługi assistance, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, nad osobą starszą, zwierzętami oraz transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu – mówi w rozmowie z Money.pl Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Dodatkowo oferowana jest również pomoc psychologa w sytuacjach związanych z koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

„Odważny ruch Generali”

Komentując ofertę Generali Marcin Z. Broda, analityk rynku ubezpieczeniowego firmy Ogma, podkreśla w rozmowie z portalem, że od strony "techniczno-ubezpieczeniowej" oferta nie jest niczym nowym, gdyż istnieje cała lista chorób, przy których ubezpieczony dostaje ochronę, tj. pieniądze i wsparcie assistance.

- Ale oczywiście nowa choroba, szczególnie przy paranoi, którą mamy wokół, to też dla ubezpieczyciela wyzwanie – podkreśla ekspert.

- Skala przyszłych zachorowań na koronawirusa nie jest do końca znana, stąd ja w propozycji Generali widzę dość odważny ruch wyjścia naprzeciw obawom klientów, bo na pewno wielu Covid-19 się boi – dodaje.

Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyJuż za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyCzytaj dalej

Przedstawiciel Generali podkreśla, że to pierwszy tego typu produkt na rynku, który jako odrębne ubezpieczenie oferowany jest przedsiębiorcom zatrudniającym minimum 10 osób. Firma nie odpowiada jednak, czy myśli o wprowadzeniu podobnego ubezpieczenia indywidualnego. Nie udziela również informacji dotyczącej pierwszych efektów sprzedaży ubezpieczenia.

- Produkt został wdrożony kilka dni temu, więc trudno jest mówić o liczbie sprzedanych polis – mówi Arkadiusz Wiśniewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News