Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 09:03

Ubezpieczenie od koronawirusa już na rynku. Niestety, przeciętny Kowalski go nie wykupi

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Ubezpieczenie nie dla wszystkich

Ubezpieczenie od koronawirusa mogą wykupić jedynie pracodawcy dla swoich pracowników. Dlaczego nie ma możliwości indywidualnego ubezpieczenia?

- Tego można się łatwo domyślić. Do ubezpieczeń indywidualnych mogłyby chcieć przystąpić osoby szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem, przy grupowym ryzyko się rozkłada i jest mniejsze dla ubezpieczyciela – wyjaśnia serwis Money.pl.

Generali oferuje trzy pakiety ubezpieczeń. Najtańszy to w przeliczeniu na osobę koszt 49,90 zł, najdroższy - 89,90 zł rocznie. Od składki zależy wysokość sum ubezpieczenia i świadczeń.

W zamian ubezpieczony otrzyma wypłatę za pobyt w szpitalu oraz dodatkowe jednorazowe świadczenie, jeśli trafi na OIOM. Konkretnie - od 100 zł do 300 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu, maksymalnie do 14 dni. Gdy znajdziemy się na OIOM-ie - jednorazowo od 2 tys. do 6 tys. zł, w zależności od wariantu.

- W ramach tego ubezpieczenia po hospitalizacji ubezpieczony pracownik otrzyma również usługi assistance, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, nad osobą starszą, zwierzętami oraz transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu – mówi w rozmowie z Money.pl Arkadiusz Wiśniewski, członek Zarządu Generali TU SA.

Dodatkowo oferowana jest również pomoc psychologa w sytuacjach związanych z koronawirusem.

„Odważny ruch Generali”

Komentując ofertę Generali Marcin Z. Broda, analityk rynku ubezpieczeniowego firmy Ogma, podkreśla w rozmowie z portalem, że od strony "techniczno-ubezpieczeniowej" oferta nie jest niczym nowym, gdyż istnieje cała lista chorób, przy których ubezpieczony dostaje ochronę, tj. pieniądze i wsparcie assistance.

- Ale oczywiście nowa choroba, szczególnie przy paranoi, którą mamy wokół, to też dla ubezpieczyciela wyzwanie – podkreśla ekspert.

- Skala przyszłych zachorowań na koronawirusa nie jest do końca znana, stąd ja w propozycji Generali widzę dość odważny ruch wyjścia naprzeciw obawom klientów, bo na pewno wielu Covid-19 się boi – dodaje.

Przedstawiciel Generali podkreśla, że to pierwszy tego typu produkt na rynku, który jako odrębne ubezpieczenie oferowany jest przedsiębiorcom zatrudniającym minimum 10 osób. Firma nie odpowiada jednak, czy myśli o wprowadzeniu podobnego ubezpieczenia indywidualnego. Nie udziela również informacji dotyczącej pierwszych efektów sprzedaży ubezpieczenia.

- Produkt został wdrożony kilka dni temu, więc trudno jest mówić o liczbie sprzedanych polis – mówi Arkadiusz Wiśniewski.