Minister rolnictwa na truskawkach
Facebook/Jan Krzysztof Ardanowski Poseł na Sejm RP
Autor Maria Glinka - 11 Czerwca 2020

Minister chciał, żeby nauczyciele zbierali truskawki. Teraz znowu zaskoczył opinię publiczną

Dwa tygodnie temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wysyłał nauczycieli na truskawki. Teraz postanowił „dać przykład” i sam wybrał się na zbiory. Spór na linii środowisko nauczycielskie - minister rolnictwa trwa.

Minister rolnictwa na truskawkach

Pod koniec maja Jan Krzysztof Ardanowski wsławił się kontrowersyjną wypowiedzią na temat zbierania truskawek. Zapytany na antenie radia RMF FM dlaczego pracownicy sezonowi z zagranicy będą mieli wykonywane testy na obecność koronawirusa, a lekarze czy pedagodzy nie, odpowiedział, że nauczyciele mogliby „pomóc rolnikom w zbiorach”.

Po tych słowach na ministra rolnictwa wylała się fala krytyki w mediach i na portalach społecznościowych. Ardanowski postanowił wykorzystać czerwcowy długi weekend, aby podreperować nadszarpnięty wizerunek i sam wybrał się na truskawki. Relację z tego wydarzenia udostępnił na swoim profilu na Facebooku.

Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiNajbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiCzytaj dalej

Zbiory truskawek okazją do kontrataku

„Żeby pokazać praktyczny wymiar mojego apelu o wsparcie rolników, postanowiliśmy pomóc przy zbiorze truskawek. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że tym gestem nie jesteśmy w stanie skutecznie pomóc wszystkim, ale przykład też się liczy" – napisał minister rolnictwa. W zbiorach uczestniczyło także kierownictwo resortu oraz kurort oświaty z Bydgoszczy, która oznajmiła, że nauczyciel pracujący przy zbiorach to „świetny przykład dla młodzieży” – podaje money.pl.

W Polsce odradza się pogaństwo. Wspólnota powiększa się w szybkim tempieW Polsce odradza się pogaństwo. Wspólnota powiększa się w szybkim tempieCzytaj dalej

Minister wykorzystał akcję zbierania truskawek do zaognienia sporu z przewodniczącym Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirem Broniarzem, który ocenił pierwotną wypowiedź Ardanowskiego jako „głupią” i „arogancką” i wyznał, że w takim razie „2 września rolnicy powinni zastąpić nauczycieli”. Kilka dni temu szef resortu wystosował list do Broniarza, w którym zarzucił mu okazywanie pogardy polskim rolnikom.

W trakcie akcji zbierania truskawek minister kontynuował atak na Broniarza: „"No cóż, ten zaangażowany politycznie akolita Platformy Obywatelskiej nie tylko oderwał się od społeczeństwa, ale, okazując pogardę pracy polskich rolników, chciał mocno zaszkodzić wizerunkowi pedagogów, skłócając ich, chyba z głupoty, z ludźmi ciężko pracującymi na roli” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Wzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejWzrósł VAT na wiele produktów. Niektóre z nich kosztują nas sporo drożejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News