BiznesINFO.pl
Minister rolnictwa na truskawkach

Facebook/Jan Krzysztof Ardanowski Poseł na Sejm RP

Minister chciał, żeby nauczyciele zbierali truskawki. Teraz znowu zaskoczył opinię publiczną

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Dwa tygodnie temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wysyłał nauczycieli na truskawki. Teraz postanowił "dać przykład" i sam wybrał się na zbiory. Spór na linii środowisko nauczycielskie - minister rolnictwa trwa.

Minister rolnictwa na truskawkach

Pod koniec maja Jan Krzysztof Ardanowski wsławił się kontrowersyjną wypowiedzią na temat zbierania truskawek. Zapytany na antenie radia RMF FM dlaczego pracownicy sezonowi z zagranicy będą mieli wykonywane testy na obecność koronawirusa, a lekarze czy pedagodzy nie, odpowiedział, że nauczyciele mogliby „pomóc rolnikom w zbiorach”.

Po tych słowach na ministra rolnictwa wylała się fala krytyki w mediach i na portalach społecznościowych. Ardanowski postanowił wykorzystać czerwcowy długi weekend, aby podreperować nadszarpnięty wizerunek i sam wybrał się na truskawki. Relację z tego wydarzenia udostępnił na swoim profilu na Facebooku.

Zbiory truskawek okazją do kontrataku

„Żeby pokazać praktyczny wymiar mojego apelu o wsparcie rolników, postanowiliśmy pomóc przy zbiorze truskawek. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że tym gestem nie jesteśmy w stanie skutecznie pomóc wszystkim, ale przykład też się liczy" – napisał minister rolnictwa. W zbiorach uczestniczyło także kierownictwo resortu oraz kurort oświaty z Bydgoszczy, która oznajmiła, że nauczyciel pracujący przy zbiorach to „świetny przykład dla młodzieży” – podaje money.pl.

Minister wykorzystał akcję zbierania truskawek do zaognienia sporu z przewodniczącym Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirem Broniarzem, który ocenił pierwotną wypowiedź Ardanowskiego jako „głupią” i „arogancką” i wyznał, że w takim razie „2 września rolnicy powinni zastąpić nauczycieli”. Kilka dni temu szef resortu wystosował list do Broniarza, w którym zarzucił mu okazywanie pogardy polskim rolnikom.

W trakcie akcji zbierania truskawek minister kontynuował atak na Broniarza: „"No cóż, ten zaangażowany politycznie akolita Platformy Obywatelskiej nie tylko oderwał się od społeczeństwa, ale, okazując pogardę pracy polskich rolników, chciał mocno zaszkodzić wizerunkowi pedagogów, skłócając ich, chyba z głupoty, z ludźmi ciężko pracującymi na roli” – czytamy we wpisie na Facebooku.

Tagi:

Związek Nauczycielstwa Polskiegorolnictwo

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Opłaty za wodę i ścieki. Wyższe taryfy w podwarszawskich gminach

Czytaj więcej >