Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tomasz Komenda zakończył współpracę z braćmi Collins. "Zawsze może liczyć na nasze wsparcie"
Maria Glinka
Maria Glinka 16.05.2021 02:00

Tomasz Komenda zakończył współpracę z braćmi Collins. "Zawsze może liczyć na nasze wsparcie"

Jan BIELECKI/East News
Jan BIELECKI/East News

Tomasz Komenda nie współpracuje już z Fundacją Braci Collins. Jeden z założycieli stowarzyszenia wyjawił przyczyny rozstania w krótkim oświadczeniu. Rafał Collins zadeklarował, że Komenda zawsze będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim jest Tomasz Komenda

  • W jakich okolicznościach Tomasz Komenda rozpoczął współpracę z Fundacją Braci Collins

  • Jakie są powody rozstania

Tomasz Komenda kończy pracę dla Fundacji Braci Collins

Tomasz Komenda znalazł się na ustach całej Polski w 2018 r. Wtedy to Sąd Najwyższy uznał, że mężczyzna nie był winny gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty, za co miał spędzić za kratkami 25 lat. To jeden z najbardziej znanych przykładów, jak nieudolny wymiar sprawiedliwości może zniszczyć życie niewinnemu człowiekowi.

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat, a po wyroku uniewinniającym wystąpił o odszkodowanie. Ostatecznie dopiero w lutym 2021 r. otrzymał od Skarbu Państwa niemal 13 mln zł. Jednak w oczekiwaniu na decyzję podjął się współpracy z Fundacją Braci Collins. Grzegorz i Rafał Collins sami wyciągnęli pomocną dłoń do poszkodowanego mężczyzny.

Portal dziendobry.tvn.pl podaje, że bracia zaproponowali mu pracę w trzech różnych miejscach - fundacji, studiu tuningu i restaruacji. Tomasz Komenda zdecydował się na pierwszą z opcji.

Niedawno media obiegła wiadomość, że Tomasz Komenda zakończył współpracę z Fundacją. Kres tym pogłoskom postanowił położyć Rafał Collins, który wydał specjalne oświadczenie. - Tomasz Komenda nie już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu [...] cieszyć się życiem, rodziną, każdą wolną chwilą na wolności - przyznał jeden z założycieli stowarzyszenia przed galą Collins Chairity Fight Night.

Bracia Collins: Tomasz Komenda może liczyć na nasze wsparcie

W trakcie wystąpienia Rafał Collins odniósł się także do zarzutów, jakoby zatrudnienie Tomasza Komendy było chwytem marketingowym. Właściciel jasno dał do zrozumienia, że fundacja wkroczyła tam, gdzie powinny zadziałać instytucje państwowo. Rafał Collins stwierdził, że państwo wypuściło mężczyznę i powiedziało "radź sobie".

Współzałożyciel zaapelował do opinii publicznej, aby „nie szukać dziury w całym”, ponieważ w wyniku współpracy z Tomaszem Komendą udało się osiągnąć „coś fajnego”. - Tomek zawsze może liczyć na nasze wsparcie, a my na jego - zapewnił.

Przy okazji poprosił o uszanowanie prywatności Tomasza Komendy. Dlatego też oświadczenie przed galą Collins Chairity Fight Night ma być pierwszym i ostatnim oficjalnym komunikatem w tej sprawie.

W trakcie wystąpienia Rafał Collins zaapelował także do najbliższych zamordowanej przed laty Małgorzaty. Właściciel zadeklarował, że wraz z bratem zrobią wszystko, aby ich wesprzeć, jeżeli pojawi się taka potrzeba.

Czym zajmuje się Fundacja Braci Collins? Na oficjalnej stronie stowarzyszenia czytamy, że bracia pomagają „ludziom, którym w życiu zabrakło szczęścia”. Mają na koncie wiele szlachetnych projektów.

Kierując się nadrzędnymi wartościami fundacji takimi jak honor, oddanie i pokora, postanowili wystartować z akcją „Posiłki dla Powstańców”. We współpracy ze Stowarzyszeniem „Monopol Warszawski” wspierają podopiecznych Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22. Bracia dostarczają im nie tylko ciepłe posiłki, ale też codzienną dawkę życzliwości.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: praca sąd