BiznesINFO.pl > Handel > Textilmarket upadł. Obecnie rynek przeżywa rozkwit dyskontów odzieżowo-przemysłowych
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 24.01.2023 11:40

Textilmarket upadł. Obecnie rynek przeżywa rozkwit dyskontów odzieżowo-przemysłowych

Niemcy zapraszają Polaków na zakupy
Domena publiczna, zdjęcie ilustracyjne

Sąd ostatecznie orzekł o upadłości spółki TXM (Textilmarket). Obecnie sieć mogłaby mieć większe szanse na rynku. 

Upadłość Textilmarketu 

Zarząd firmy TXM, do której należy sieć TXM i Textilmarket, złożył 30 kwietnia wniosek o upadłość spółki. Syndyk TXM ostatecznie poinformował, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy (wydział gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych) ujawnił w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, że wcześniejsze postanowienie w tej kwestii jest już prawomocne.

Firma miała ponad 400 sklepów, nie tylko w Polsce, ale także w Rumunii. Jeszcze kilka lat temu TXM Textilmarket pojawił się nawet na głównym rynku warszawskiej giełdy. 

W komunikacie podano, że zarząd podjął decyzję z związku z osiąganymi wynikami finansowymi oraz sytuacją płynnościową, na które duży wpływ miała pandemia COVID-19. 

Pepco otwiera kolejne sklepy

Jak zwraca uwagę portal Wiadomości Handlowe, obecnie firma miałaby spore szanse na rynku. Przykładowo sieć Pepco, oferująca bardzo podobny asortyment, w grudniu zeszłego roku otworzyła swój trzytysięczny sklep na Placu Poczdamskim w Berlinie. 

“W obecnym otoczeniu inflacyjnym, nasze podejście do sprzedaży detalicznej i oferta produktów wysokiej jakości w dobrych cenach stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla konsumentów. Potwierdziliśmy silną pozycję na zachodnioeuropejskich rynkach, z powodzeniem wchodząc na pięć z nich, a czego uwieńczeniem jest otwarcie trzytysięcznego sklepu (...) Na polskim rynku, który jest obecnie dla nas największy, nadal widzimy potencjał do rozwoju – powiedział przy okazji otwarcia sklepu na Placu Poczdamskim Aleksander Cikaidze, Retail Director w Pepco, cytowany przez portal dlahandlu.pl.