Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Tesco wyprzedaje na potęgę. Sieciówka obniżyła ceny nawet o 90 proc.
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:28

Tesco wyprzedaje na potęgę. Sieciówka obniżyła ceny nawet o 90 proc.

Tesco wyprzedaje produkty na masową skalę
Pixabay/ulleo

Tesco coraz bardziej świeci pustkami. Sieciówka wynosi się z Polski, jednak klienci nie powinni się całkiem zasmucać, ponieważ sklep przygotował coś na otarcie łez. W całej Polsce ogromne rabaty i promocje. Są miejsca, gdzie kupisz nawet 90 proc. taniej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie wyprzedaże czekają klientów Tesco

  • Jakie promocje przygotowała sieć

  • Kiedy Tesco całkiem zniknie z Polski

Tesco wynosi się z Polski

Tesco stanie się dla Polaków już niedługo tylko wspomnieniem. Większość budynków sklepów sieci przejmie Netto, jednak zanim to się stanie, klienci mogą robić zakupy za pół darmo. Jak to wygląda w praktyce?

Gazeta Wrocławska przypomina, że zakupy w Tesco w Alei Bielany, które jako jedno z nielicznych nie zamieni się w jeden ze sklepów Netto, będzie można zrobić do końca maja, dlatego sieć poinformowała o wielkiej wyprzedaży. W związku z nią, wiele rzeczy można kupić o 30, 40 lub 50 proc. taniej, a na jednym z regałów znajdują się nawet rzeczy na sprzedaż za 10 proc. ceny.

Pracownicy sklepu przekazali, że wyprzedawana jest cała przemysłówka, nie ma kolejnych dostaw towarów, z wyjątkiem artykułów spożywczych.

Tesco coraz bardziej świeci pustkami

Podobnie sytuacja wygląda w szczecińskim Tesco. W markecie przy ulicy Mickiewicza emocje sięgają zenitu - Tesco zapowiadało, że szyld sieci zniknie stamtąd 15 kwietnia, jednak ostatecznie do zamknięcia dojść ma 16 kwietnia.

Oznacza to, że na zakupy mamy naprawdę bardzo mało czasu - raptem dwa dni, jednak kupić coś w tamtejszym Tesco jest coraz trudniej, ponieważ większość towarów została już wykupiona, by sklepowe półki mogły zostać zajęte przez Netto.

Wiele miejsc w szczecińskim Tesco jest całkiem pustych - na dział z lodówkami nie można nawet wejść, ponieważ wszystko jest oklejone taśmą, na których zawieszone są karki “zakaz wstępu”.

Netto już szykuje się do przejęcia sklepu

Jak podaje portal, nie wiadomo co prawda, kiedy Tesco w Szczecinie zostanie zastąpione przez Netto, choć duńska sieć wystawiła już szyldy "Uwaga! Idzie nowe!". Kontrastują z nimi nieco patetyczne napisy z Tesco - "Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście".

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: