Tesco w Warszawie wyłącza popularną usługę
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 12 Grudnia 2019

Fatalne wieści dla klientów Tesco z Warszawy. Zakupów już nie zrobią

Tesco ma coraz większe kłopoty w kontynentalnej Europie. W Polsce sklep również przędzie coraz gorzej, co widać nie tylko po zamykanych sklepach. Jak się okazuje, popularna brytyjska sieciówka jest zmuszona wyłączać nawet możliwości dokonywania zakupów.

Tesco od lat znajduje się na równi pochyłej, a jego droga w dół znaczona jest kolejnymi problemami. Teraz okazuje się, że efekty słabnącej pozycji sieciówki w kraju odczują dobitnie mieszkańcy Warszawy. Jak donosi Wirtualna Polska, w związku z zamknięciem przez Tesco kolejnych dwóch marketów właśnie w stolicy, wyłączona zostanie podstawowa dla wielu warszawian usługa.

Mowa o usłudze Tesco Ezakupy, którą Tesco prowadzi w większych miastach Polski. Ta polega na dokonaniu zakupów poprzez stronę internetową sieciówki, opłaceniu ich również przez internet, a następnie odebraniu ich od kuriera. Wygodna funkcja była ukłonem w stronę tych, którzy nie mieli tyle czasu, by pozwolić sobie na wyjście do sklepu. Niestety, wielu z warszawian może o niej zapomnieć.

Tesco ogranicza usługę

Nie wszyscy w Warszawie zostaną wyłączeni z usługi. Wirtualna Polska podaje za przedstawicielami Tesco, że ograniczenie dotyczy jedynie części klientów z Warszawy. Ci, których dotyczy wyłączenie Ezakupów mieszkają w rejonach stolicy dotąd obłsugiwanych przez sklepy stacjonarne gotowe do zamknięcia. Stąd też jest problem.

- Dostawy w serwisie Tesco Ezakupy w poszczególnych miastach realizowane są z hipermarketów stacjonarnych. W związku z planowanym zamknięciem dwóch placówek w Warszawie w niewielkim stopniu zmienia się dostępność internetowej usługi w mieście - podaje Wirtualna Polska za przedstawicielami sieciówki.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto będzie musiał pożegnać się z zakupami przez internet. Tesco jednak zapewnia, że poinformuje o tym w ciągu najbliższych dni.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News