BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Fatalne wieści dla klientów Tesco z Warszawy. Zakupów już nie zrobią

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Tesco od lat znajduje się na równi pochyłej, a jego droga w dół znaczona jest kolejnymi problemami. Teraz okazuje się, że efekty słabnącej pozycji sieciówki w kraju odczują dobitnie mieszkańcy Warszawy. Jak donosi Wirtualna Polska, w związku z zamknięciem przez Tesco kolejnych dwóch marketów właśnie w stolicy, wyłączona zostanie podstawowa dla wielu warszawian usługa.

Mowa o usłudze Tesco Ezakupy, którą Tesco prowadzi w większych miastach Polski. Ta polega na dokonaniu zakupów poprzez stronę internetową sieciówki, opłaceniu ich również przez internet, a następnie odebraniu ich od kuriera. Wygodna funkcja była ukłonem w stronę tych, którzy nie mieli tyle czasu, by pozwolić sobie na wyjście do sklepu. Niestety, wielu z warszawian może o niej zapomnieć.

Tesco ogranicza usługę

Nie wszyscy w Warszawie zostaną wyłączeni z usługi. Wirtualna Polska podaje za przedstawicielami Tesco, że ograniczenie dotyczy jedynie części klientów z Warszawy. Ci, których dotyczy wyłączenie Ezakupów mieszkają w rejonach stolicy dotąd obłsugiwanych przez sklepy stacjonarne gotowe do zamknięcia. Stąd też jest problem.

 - Dostawy w serwisie Tesco Ezakupy w poszczególnych miastach realizowane są z hipermarketów stacjonarnych. W związku z planowanym zamknięciem dwóch placówek w Warszawie w niewielkim stopniu zmienia się dostępność internetowej usługi w mieście - podaje Wirtualna Polska za przedstawicielami sieciówki.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto będzie musiał pożegnać się z zakupami przez internet. Tesco jednak zapewnia, że poinformuje o tym w ciągu najbliższych dni.

Tagi:

zakupyWarszawaTesco

Podobne artykuły

Handel

Rosyjskie ogórki w polskich warzywniakach. Niedługo może być jeszcze więcej warzyw z Rosji
Czytaj więcej >

Handel

Lidl wycofuje partię ziemniaków ze sprzedaży. Ich spożycie może zagrażać zdrowiu
Czytaj więcej >

Handel

Nowa niemiecka sieć sklepów spożywczych jest już w Polsce. Twierdzi, że ma „najlepsze ceny”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Co robić w przypadku kupna mieszkania z naruszoną ścianą nośną? Ekspert tłumaczy
Czytaj więcej >

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]