BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Fatalne wieści dla klientów Tesco z Warszawy. Zakupów już nie zrobią

12 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Tesco ma coraz większe kłopoty w kontynentalnej Europie. W Polsce sklep również przędzie coraz gorzej, co widać nie tylko po zamykanych sklepach. Jak się okazuje, popularna brytyjska sieciówka jest zmuszona wyłączać nawet możliwości dokonywania zakupów.

Tesco od lat znajduje się na równi pochyłej, a jego droga w dół znaczona jest kolejnymi problemami. Teraz okazuje się, że efekty słabnącej pozycji sieciówki w kraju odczują dobitnie mieszkańcy Warszawy. Jak donosi Wirtualna Polska, w związku z zamknięciem przez Tesco kolejnych dwóch marketów właśnie w stolicy, wyłączona zostanie podstawowa dla wielu warszawian usługa.

Mowa o usłudze Tesco Ezakupy, którą Tesco prowadzi w większych miastach Polski. Ta polega na dokonaniu zakupów poprzez stronę internetową sieciówki, opłaceniu ich również przez internet, a następnie odebraniu ich od kuriera. Wygodna funkcja była ukłonem w stronę tych, którzy nie mieli tyle czasu, by pozwolić sobie na wyjście do sklepu. Niestety, wielu z warszawian może o niej zapomnieć.

Tesco ogranicza usługę

Nie wszyscy w Warszawie zostaną wyłączeni z usługi. Wirtualna Polska podaje za przedstawicielami Tesco, że ograniczenie dotyczy jedynie części klientów z Warszawy. Ci, których dotyczy wyłączenie Ezakupów mieszkają w rejonach stolicy dotąd obłsugiwanych przez sklepy stacjonarne gotowe do zamknięcia. Stąd też jest problem.

 - Dostawy w serwisie Tesco Ezakupy w poszczególnych miastach realizowane są z hipermarketów stacjonarnych. W związku z planowanym zamknięciem dwóch placówek w Warszawie w niewielkim stopniu zmienia się dostępność internetowej usługi w mieście - podaje Wirtualna Polska za przedstawicielami sieciówki.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto będzie musiał pożegnać się z zakupami przez internet. Tesco jednak zapewnia, że poinformuje o tym w ciągu najbliższych dni.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto będzie musiał pożegnać się z zakupami przez internet. Tesco jednak zapewnia, że poinformuje o tym w ciągu najbliższych dni.

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >