Tesco nie radzi sobie na polskim rynku. Angielska sieć notuje straty od kilku lat
wikimedia.org/MOs810
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Stycznia 2020

Niemiecka sieciówka wchłania Tesco. Sklepy przejmuje z pracownikami

Tesco sprzedaje trzy hipermarkety niemieckiej sieci Kaufland. Dotychczasowi pracownicy sklepów Tesco zostaną przejęci i będą dalej pracować w placówkach handlowych, ale już pod szyldem niemieckiej sieciówki. Przejęcie nastąpi 1 lutego 2020 roku - poinformowały związki zawodowe działające w Tesco.

Tesco dalej zamyka i redukuje zatrudnienie

O przejęciu poinformowali na Facebooku związkowcy z NSZZ “Solidarność” w Tesco. Niemiecka sieć Kaufland przejmie markety działające w Krakowie przy ul. Wielickiej 259, w Gdańsku przy ul. Cienistej 30 i w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64 i automatycznie stanie się nowym pracodawcą. W wyniku operacji konieczne będzie dopasowanie warunków pracy do warunków, które obowiązują w Kauflandzie, czyli dostosowaniem stanowisk pracy i zakresu obowiązków pracowników.

Nawet 4 tys. zł miesięcznie do emerytury. Trzeba tylko spełnić jeden warunekNawet 4 tys. zł miesięcznie do emerytury. Trzeba tylko spełnić jeden warunekCzytaj dalej

Miasto te same, ale miejsce pracy może się zmienić

“Przejmowani Pracownicy Tesco nadal będą świadczyć pracę w tym samym mieście co do tej pory, jednakże Pracodawca przejmujący nie wyklucza, że zostaną oni przypisani do innego marketu Kaufland w tym samym mieście (nie dotyczy Placówki handlowej w Gdańsku)” - napisano w komunikacie na Facebooku.

“Pracownik w okresie dwóch miesięcy liczonych od przejścia części zakładu pracy ma prawo rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia, za 7 dniowym uprzedzeniem. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem” - informują związkowcy.

Kłopotów Tesco ciąg dalszy

Redukcja personelu i likwidacja kolejnych sklepów Tesco wciąż trwa. Angielski detalista nie radzi sobie dobrze na polskim rynku - od kilku lat notuje straty i spadki sprzedaży. Kaufland wnioskował do UOKiK o przejęcie trzech hipermarketów Tesco latem zeszłego roku. W listopadzie niemiecka sieć otrzymała wymaganą zgodę na przejęcie placówek. Kaufland ma już w Polsce około 200 sklepów.

Milion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków musi wymienić dowód osobisty. Grozi im nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News