Tesco uważnie sprawdza środki ochronne stosowane przez klientów
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 2 Maja 2020

Ścisłe wytyczne jednej z sieci supermarketów dotyczące wpuszczania klientów. Lepiej dobrze się przygotuj

Tesco nie wpuściło na teren sklepu klientki w przyłbicy własnej roboty. Pracownik sieci handlowej uznał, że taki środek nie zapewnia wystarczającej ochrony i zaproponował inne rozwiązanie. Nie pomogło nawet powoływanie się na słowa ministra zdrowia.

Tesco uważnie przygląda się klientom

Tesco na Kabatach to oddział, w którym zakupy chciała zrobić pani Paulina wyposażona w przyłbicę wykonaną własnoręcznie. Do czapki z daszkiem przyczepiła kawałek plastikowej osłony, który wykraczał poza brodę, osłaniając tym samym zarówno nos, jak i usta. Jednak pracownik sklepu odmówił jej wejścia na teren placówki – podaje Gazeta Wyborcza.

GW: Lekarze i pracownicy medyczni przerywają milczenie. Nowe przepisy to dla nich smycz?GW: Lekarze i pracownicy medyczni przerywają milczenie. Nowe przepisy to dla nich smycz?Czytaj dalej

Zdaniem ochroniarza „przyłbica nie chroni w dostateczny sposób” – wyznała klientka. „Wymachiwał mi przed nosem plikiem kartek, na których miał rzekomo wydrukowane wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Zaproponował, żebym założyła maseczkę, ale nie miałam jej przy sobie” – dodała. Pani Paulina przyznaje, że był to pierwszy raz, kiedy ktokolwiek zwrócił jej uwagę na nieskuteczność używanej przez nią przyłbicy.

Nie pomogło nawet powoływanie się na przepisy

Klientka próbowała wyjaśnić pracownikowi, że nawet w ministerialnym rozporządzeniu nie ma mowy o obowiązku zakrywania twarzy maseczkami. Obywatele mają w tej kwestii dowolność – istotą jest bowiem jedynie osłonienie nosa i ust, co można skutecznie uczynić zakładając np. chustkę czy szalik. Co więcej, nawet sam minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że przyłbica jest dobrą ochroną dla obywateli, którzy noszą okulary, a do takich osób należy pani Paulina.

Ochroniarz nie dał się przekonać i zaproponował, aby klientka zasłoniła się dodatkowo chusteczką higieniczną. Chcąc uciąć dyskusję i szybko dokonać zakupów, zgodziła się na rozwiązanie pracownika.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Tesco staje murem za pracownikiem

Sieć handlowa Tesco broni ochroniarza podkreślając, że wykazał się chęcią pomocy i zaproponował alternatywę, aby umożliwić klientce wejście na teren sklepu. Biuro prasowe Tesco wyznało, że zachowanie ochraniarza było właściwe, ponieważ wpisuje się w strategię dbania o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, które jest dla firmy priorytetowe.

Klienci zyskali miliony złotych dzięki jednej decyzji Biedronki. Teraz sieć prowadzi dochodzenieKlienci zyskali miliony złotych dzięki jednej decyzji Biedronki. Teraz sieć prowadzi dochodzenieCzytaj dalej

„Bardzo często klienci wyrażają obawy i proszą o interwencję w stosunku do osób, które nie stosują maseczek, chust, apaszek czy szalików” – wyznało Tesco, które podkreśla, że ubolewa nad sytuacją, która spotkała panią Paulinę, ponieważ stara się jedynie „działać w dobrej wierze”.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Zdaniem rządzących jest to jedna z podstawowych zasad, która chroni obywateli przed zakażeniem koronawirusem, dlatego też restrykcja ma być w mocy aż do odwołania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News