Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ziemniaki

Ziemniaki

ziemniaki
13.05.2024 22:02 Przebadali ziemniaki z Lidla i Biedronki. Wyniki zaskakują

Niedawne badania przeprowadzone przez Fundację Pro-Test rzucają nowe światło na jakość polskich ziemniaków dostępnych w popularnych sieciach handlowych. Wyniki analiz ziemniaków z Lidla i Biedronki mogą być zaskakujące dla wielu konsumentów.

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS
19.05.2021 02:00 Agrounia rusza z akcją w czwartek rano. 10 ton ziemniaków rozdadzą w Warszawie

Agrounia rozda 10 ton ziemniaków w Warszawie. W ten sposób ugrupowanie chce promować polską żywność i podkreślić, w jak trudnej sytuacji znaleźli się rolnicy w wyniku pandemii. Czwartkowa akcja to element strategii „Odbijemy wieś PiS-owi”.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie Agrounia zmierza rozdawać ziemniakiCo zarzuca rządowi PiSJakie są plany ugrupowania

Ceny ziemniaków
23.09.2020 02:00 Ceny ziemniaków spadły blisko o 40 procent. Ale w sklepach i tak płacimy za nie więcej. Jak to możliwe?

Ceny podstawowych produktów rolnych lecą w dół. Epidemia znacząco wpływa na rynek w Polsce. Po wielu latach wzrostu cen te w końcu spadają. I to nawet o 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku. O tyle mniej zapłacimy za ziemniaki. O 14,5 proc. mniej została wyceniona trzoda chlewna i drób. Mniej także kosztują zboża.

biznes-info-640x433
10.10.2019 02:00 Za sprawą brexitu z Biedronki znikną niektóre towary. Sieć już wstrzymuje import

Ziemniaki z Wielkiej Brytanii mają nie docierać do polskich sklepów Biedronki od 15 października, poinformował portal wiadomościhandlowe.pl. Problem związany z ziemniakami może jednak nie być odosobniony. Jeśli bowiem dojdzie do bezumownego brexitu, to firmy mające za kontrahentów firmy brytyjskie będą musiały z nimi negocjować umowy na nowych warunkach. Tak właśnie jest w przypadku współpracy Biedronki z brytyjskim Fresh Produce Journal, który dostarcza do dyskontu brytyjskie ziemniaki.

biznes-info-640x433
18.04.2019 02:00 Ile wydamy w tym roku na Wielkanoc? Efekty suszy i inflacji.

Święta tuż tuż, ale wielu z nas, jak zwykle, zakupy odkłada na ostatnią chwilę. Jeśli też tak masz, to zobacz ile wydasz na zakupy w ostatnich dniach przed Świętami. Z analiz przeprowadzonych przez Provident wynika, że na Święta wydamy średnio 570 zł o 40 zł więcej, niż w roku ubiegłym.