Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Urlop Macierzyński

Urlop Macierzyński

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
14.04.2024 10:05 Dłuższy urlop dla rodziców wcześniaków? Ministra wskazała termin

Rodzice wcześniaków mają prawo czuć się niesprawiedliwie potraktowani ze względu na aktualny system urlopów macierzyńskich. Już wkrótce ma to się jednak zmienić. Pracę w zakresie zapowiedzianej przez ministrę RPiPS, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, postępują. Znamy już konkretne daty. Kiedy zmiany wejdą w życie?

pieniądze
18.02.2024 15:47 Ministerstwo zapowiada rewolucję. Wielu pracowników skorzysta

Są nowe wieści w sprawie zmian w umowach-zlecenie. Ministra rodziny, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk planuje jednak zmiany również w zakresie L4 i urlopu macierzyńskiego, czy płacy minimalnej. Będą one miały wpływ na wypłaty — nie wszyscy się ucieszą.

Rodzina
14.02.2024 22:50 Dobre wieści dla rodziców wcześniaków. Ważne zmiany coraz bliżej

Bardzo dobre wieści napływają z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej dla rodziców wcześniaków. Minister podjęła ważną decyzję, która przybliża wprowadzenie przełomowego rozwiązania dla rodzicieli tychże dzieci.

Pieniądze
19.01.2024 18:15 Dla kogo 1500 zł "babciowego"? Wiemy, jakie warunki trzeba spełnić

Koalicja rządząca potwierdziła, że w budżecie na 2024 rok znalazły się pieniądze na program “Aktywny rodzic", czyli tzw. “babciowe” - jedną z obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Kto będzie mógł otrzymać 1500 złotych co miesiąc? Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie?

Pieniądze na kalendarzu
24.04.2023 14:35 Od 26 kwietnia ważna zmiana w zasiłkach. Dostaniesz nawet 3000 zł, ale czas jest ograniczony

Pod koniec kwietnia w życie wejdą zmiany związane z zasiłkiem macierzyńskim oraz rodzicielskim. Można podwyższyć wysokość świadczenia poprzez złożenie wniosku, ale okno czasowe jest dość krótkie.

kobiety w parku
31.03.2023 08:13 Zaskakujące wyniki badania, Polki wcale nie oczekują pieniędzy z "babciowego". Większość wskazuje zupełnie inną formę wsparcia

 Donald Tusk, proponując “babciowe”, zwrócił uwagę na wyzwania młodych matek na rynku pracy. Polki deklarują, że chcą pracować, ale największym problemem nie jest brak pieniędzy na żłobki. 

zus-list
27.03.2023 12:33 Urlop macierzyński można przerwać. ZUS wyjaśnia, jakie warunki trzeba spełnić

Kobieta przebywająca na urlopie macierzyńskim może go przerwać, jeśli ona sama lub jej dziecko wymaga opieki szpitalnej. W takiej sytuacji ojciec dziecka może przejąć pozostałą część urlopu, jednak warunkiem jest wykorzystanie przez mamę 8 z przysługujących jej 14 tygodni. Pozostałą część urlopu kobieta może wykorzystać po wyjściu przez siebie lub dziecko ze szpitala.

Flaga Polski na tle nieba
03.03.2023 19:41 Wielka niespodzianka dla rodziców. Będą dodatkowe urlopy

Rodzice mogą powoli zaczynać świętować. Po przegłosowaniu poprawek do ustawy przez Senat, wszystko wskazuje na to, że otrzymają długo oczekiwane dodatkowe tygodnie do urlopów rodzicielskich.

Długie weekendy i święta w 2023 roku. Podpowiadamy, kiedy wziąć urlop
09.01.2023 17:36 Zmiany w urlopach. Nadchodzą zmiany w kodeksie pracy

We wtorek rząd zajmie się projektem reformy Kodeksu pracy. Nowelizacja ma wydłużyć kilka typów urlopów. Pojawią się także dodatkowe benefity dla rodziców.Zmiany w Kodeksie pracy spowodowane są dwiema unijnymi dyrektywami. Pierwsza z nich dotyczy jasnych warunków pracy w Unii Europejskiej, zaś druga to dyrektywa rodzicielska.

Biznes Info
23.06.2021 02:00 ZUS ze specjalnym ogłoszeniem na Dzień Ojca. Ma dla nich prezent

Z okazji Dnia Ojca ZUS przypomina o tym, że ojcowie także mogą korzystać z urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego oraz ojcowskiego. W tym roku dolnośląski ZUS wypłacił 5,5 tys. zasiłków macierzyńskim dla ojców.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są szczegóły dotyczące urlopów dla rodzicówJak prezentują się statystykiZ jakiego urlopu dodatkowo mogą skorzystać ojcowie

pregnancy-3996879 1920
25.05.2021 02:00 Zwolnienie lekarskie w czasie ciąży. Regulacje prawne sprzyjają porodom

Kobieta w ciąży zasługuje na szczególną ochronę, także w pracy. Chociaż przywileje, na jakie może liczyć, nie są przesadnie duże, mogą okazać się przydatne. O swoim stanie kobieta w ciąży może powiadomić przełożonego lub dział kadr i płac w dowolnym momencie. W aktualnym porządku prawnym nie ma przepisów nakładających na nią także obowiązek dostarczenia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego ciążę. Od momentu poinformowania o ciąży kobieta powinna być zwolniona z różnych wymagających szczególnego wysiłku zajęć takich jak na przykład praca w godzinach nadliczbowych czy nocnych.

Urlop ojcowski
19.08.2020 02:00 Tato, należy ci się wolne! Wszystko, co trzeba wiedzieć o urlopie ojcowskim: Jak się ubiegać, komu się należy, jaka wypłata przysługuje?

Urlop ojcowski to chwila wytchnienia od pracy, to czas by spędzić nieco czasu ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jaki jest wymiar urlopu ojcowskiego, komu przysługuje, jak o niego wnioskować, a także jakie są zasady udzielania, gdy matka dziecka przebywa na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim? Przyglądamy się szczegółom dodatkowego świadczenia urlopowego i obalamy narosłe wokół mity.