Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Podatek Od Psa

Podatek Od Psa

Opłata lokalna, która obowiązuje właścicieli psów. Decyzję o wprowadzeniu podatku od psa podejmuje dana gmina.

Pies
21.01.2024 17:05 Podatek od psa jeszcze większy. Padł ostateczny termin

Polacy muszą mierzyć się z licznymi podwyżkami podatków i opłat, a te nie omijają nawet właścicieli psów. Okazuje się, że w tym roku poszła w górę opłata, którą muszą zapłacić posiadacze czworonogów. Wybrane osoby są jednak zwolnione z tego obowiązku. Podano także ostateczny termin płatności podatku od psa. 

Pies
03.01.2024 08:23 Podatek od psa pójdzie w górę. Tyle zapłacą właściciele czworonogów w 2024 roku

Jak się okazuje, w nowym roku podwyżki nie ominą nawet właścicieli czworonogów. Podatek od psa bowiem w 2024 r. znowu poszedł w górę. Warto pamiętać, że niektóre osoby są zwolnione z tego obowiązku. Wiemy już, ile teraz trzeba będzie zapłacić za swojego pupila. 

Pies
23.08.2023 15:54 Masz psa, zapłacisz podatek od kota. Inaczej możesz dostać wysoką karę

Fakt opłacania przez właścicieli psów odpowiedniego podatku nie powinien dziwić - jest to bowiem zapisane w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Jednakże konieczność opłacenia tzw. podatku od kota może już nieźle zdziwić właścicieli. Tym bardziej, że za jego nieuiszczenie grożą wysokie kary.

Biznes Info
22.03.2022 09:18 Podatek od psa jest obowiązkiem. Na zapłacenie masz 2 miesiące

Podatek od psa to danina, którą regulują przepisy samorządowe. Teoretycznie termin uiszczenia opłaty minął 30 kwietnia, ale warto znać jeden wyjątek. Szczególną uwagę muszą zwrócić ci, którzy dopiero kupili czworonożnego przyjaciela.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest podatek od psaOd czego zależy jego wysokośćW jaki sposób uiścić daninę

Pixabay/skyradar
22.03.2022 08:48 Podatek od psa 2021. Kto i do kiedy musi go zapłacić?

Podatek od psa to opłata, którą muszą przekazywać niektórzy właściciele czworonogów. Za ściąganie należności odpowiada gmina, która ustala również jej stawki. Jedni zapłacą 70 zł, drudzy - 40 zł, a pozostali - wcale.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest podatek od psaDo kiedy trzeba go opłacićJakie są stawki w poszczególnych gminach

Podatek od psa trzeba zapłacić do końca kwietnia
22.03.2022 08:25 Podatek od psa 2021. Stawki coraz wyższe, czas na zapłatę mija w kwietniu

Z tego artykułu dowiesz się:Ile wynosi podatek od psaGdzie obowiązuje podatek od psaKto jest zwolniony z podatku