Firma Nestlé zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży jednego z rodzajów popularnych batonów. Znają go klienci popularnych sieci supermarketów. Już niedługo nie będzie można go kupić.
Czy warto wstać wcześniej i skierować się do sklepu już o świcie? Sieć Dino przygotowała ofertę, która może skusić oszczędnych i łowców okazji. Od środy wchodzi w życie specjalna promocja, która obejmie popularne produkty spożywcze. Co znalazło się na liście i na czym można zaoszczędzić?
Tysiące ludzi straci pracę. Gigant branży kosmetycznej rozpoczął redukcję zatrudnienia, zapowiadając jednocześnie rozszerzenie planu restrukturyzacyjnego. Dlaczego podjęto decyzję o zwolnieniu aż tylu pracowników?
Czy Stany Zjednoczone właśnie uniknęły wojny handlowej? W ostatniej chwili zawieszono cła na towary z Kanady, a premier Trudeau ogłosił znaczące inwestycje w bezpieczeństwo graniczne. Meksyk również wprowadza nadzwyczajne środki, by uniknąć taryf. Jednak to nie koniec napięć – na horyzoncie widać kolejne starcia z Chinami i Unią Europejską. Świat czeka eskalacja konfliktu, czy może uda się uniknąć globalnej wojny handlowej?
Komisja Europejska traci cierpliwość wobec nieuczciwych działań chińskich platform zakupowych. Najpierw wymusiła na ich właścicielach dostosowanie się do unijnych regulacji i przedstawianie m.in. raportów dotyczących transparentności. Teraz szykuje kolejne działania, tym razem dotyczące przesyłek z Chin do europejskich użytkowników. Ilu konsumentów z Polski będzie musiało uważać na zawartość swoich paczek? Oto najnowsze dane.
Po kilku latach nieobecności do Polski wrócił dyskont, który należy do objętego sankcjami rosyjskiego przedsiębiorcy. Kiedyś sieć miała ambitne plany ekspansywne, teraz pod przykrywką znowu próbuje wkupić się w łaski konsumentów. Polityka marki znacząco odbiega od przyjętych standardów.
Kto będzie nowym właścicielem jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce? Swoją ofertę złożył między innymi najbogatszy Polak. Sytuacja polskich firm się pogorszyła — coraz trudniej o kredyt, co sprawia, że jest mniej pieniędzy na inwestycje, a przyszłość nie wygląda zbyt optymistycznie. Donald Trump straszy potężnymi cłami. A w zasadzie to nie tyle straszy, co... już je wprowadza. Czy to najgłupsza wojna handlowa w historii?
Czy sklep może jednocześnie prowadzić działalność kulturalną i handlową, unikając przy tym zakazu handlu w niedziele? Sprawa Joanny K., właścicielki placówki łączącej sprzedaż z promocją czytelnictwa, pokazuje, jak skomplikowana może być interpretacja przepisów. Początkowo uznana winną naruszenia prawa, kobieta została ukarana grzywną. Jednak apelacja i ostateczny wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach zmieniły bieg wydarzeń. Cała sytuacja może mieć daleko idące konsekwencje, również dla innych przedsiębiorców, a zatem – i dla nas.
Poczta Polska musi mierzyć się z szeroką konkurencją na rynku. Nic więc dziwnego, że planowane są duże zmiany w zakresie produktów oferowanych przez konkretne placówki. Właśnie dobiega końca program pilotażowy, w najbliższym czasie zostanie on rozszerzony. Wiadomo, jak chcą się pozbyć “bazarku”.
Wielu klientów Biedronki może nawet nie zdawać sobie sprawy, że kilka kliknięć wystarczy, aby na stałe utracić dostęp do atrakcyjnych promocji. Wszyscy posiadacze karty Moja Biedronka powinni dokładnie zapoznać się z tymi informacjami.
Nadchodzą długo wyczekiwane zmiany dotyczące ograniczenia handlu w niedziele i święta, które mogą wpłynąć nie tylko na klientów, ale przede wszystkim na pracowników sektora handlowego. Co z niedzielami handlowymi? Czy to początek większej rewolucji? Sprawdźmy, co warto wiedzieć o nowych przepisach.
Pierwsze doniesienia na temat możliwego bankructwa znanej tej firmy obuwniczej pojawiły się w grudniu. Teraz wydaje się, że los przedsiębiorstwa jest już przesądzony. Firma znana do tej pory z produkcji wygodnego obuwia, kończy działalność w Polsce. Wiadomo też, co stanie się z zagraniczną centralą w Danii.
To nie jest dobra informacja dla kawoszy. Od kilku dni można obserwować nerwową sytuację na rynku kawy. Pod koniec stycznie ceny ziaren osiągnęły rekordową wysokość i prawdopodobnie będą wciąż rosły. Taki stan rzeczy jest wynikiem nałożenia się na siebie kilku czynników.
Zaczęły pojawiać się informacje, że właściciel galerii handlowej w jednym z największych miast w Polsce złożył wniosek o zezwolenie na przeprowadzenie rozbiórki obiektu. Choć okazało się to zgodne z prawdą, najemcy lokali mieli nie doczekać się oficjalnego komunikatu.
Cotygodniowe zakupy w dyskoncie to dla wielu klientów stresujący obowiązek. Niemiecka sieć sklepów Lidla znalazła sposób na to, jak przyciągnąć do siebie klientów, którzy nie lubią spędzać czasu krążąc z wózkiem między półkami. Żeby to rozwiązanie zostało wcielone w życie, przedstawiciele sieciówki musieli najpierw wygrać kilkuletnią batalię sądzie. Teraz mogą już ogłosić sukces.
Jednym z miejsc, gdzie Polacy najchętniej kupują obuwie, są sklepy sieci CCC. Już oficjalnie wiadomo, że niebawem zostanie przejęta przez nią kolejna znana marka obuwnicza. Czy wpłynie to na zakupy?
Wzrost cen w sklepach dał w kość Polakom. Część produktów, które niegdyś uchodziły za te, których nie może zabraknąć w domach, dziś stała się niezwykle droga. Rezolutny Polak wymyślił jednak aplikację, która pomaga zidentyfikować najtańsze opcje.
Rynek europejskich dyskontów czeka na istotne zmiany. Brytyjski inwestor zapowiedział sprzedaż jednej z sieci, która działa także w Polsce. Na transakcję ma ochotę nasz lokalny gracz.
Przedstawiciele kolejnego miasta rozważają wprowadzenie nocnej prohibicji. Pomysł przejdzie konsultacje społeczne i analizy opinii osiedlowych rad. Po ich wynikach będzie wiadomo, czy regulacja wejdzie w życie. Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy coraz bardziej zyskuje na popularności w Polsce.
Wykrycie zakażonych borówek w jednej z sieci supermarketów w Holandii zaalarmowało tamtejsze władze. Wywołało też pewną konsternację w Polsce - w końcu to właśnie z naszego kraju pochodziła wadliwa dostawa. Polacy zaczęli zastanawiać się, czy to możliwe, by i w naszych sklepach znalazły się skażone owoce. Przedstawiciele największych sieci zabrali głos w tej sprawie.
Czy w tym tygodniu będziemy mieli szansę zrobić zakupy w niedzielę? Wiadomo, w które weekendy w 2025 roku sklepy będą otwarte. Co ciekawe, w bieżącym roku liczba niedziel handlowych będzie większa o jedną. A czy 26 stycznia jest niedziela handlowa?
Nowa polityka handlowa Donalda Trumpa zwiastuje okres napięć w relacjach międzynarodowych. Stawki ceł, która proponuje nowa amerykańska administracja mogą odmienić obraz globalnego handlu, a dotychczasowych partnerów skłonić do rewizji swoich dotychczasowych strategii. Oto najważniejsze zmiany.
Związkowcy z Solidarności po tym, jak sieć z początkiem stycznia odpowiedziała na ich zarzuty, opublikowali kolejny apel, tym razem jeszcze dociążając zarzuty. Piszą o pracy niepełnosprawnych, wyzysku i przekraczaniu “ludzkich możliwości" podczas codziennych zmian. W odpowiedzi na nasz artykuł w tej sprawie sieć przekazała szczegóły dotyczące benefitów swoich pracowników.
Polacy uwielbiają ten owoc – zarówno świeży, jak i mrożony. Jednak ostatnie wydarzenia na rynku mogą sprawić, że ich dostępność i cena zmienią się diametralnie. Co takiego się dzieje, że plantatorzy zaciskają kciuki, a konsumenci mogą nie być zadowoleni? Sprawdzamy, jak sytuacja na globalnym rynku wpływa na to, co znajdziemy w sklepach.
Kasy samoobsługowe w Biedronce niejednokrotnie potrafią testować cierpliwość klientów. W „podejrzanych” sytuacjach stanowisko ulega blokadzie, podczas której konieczna jest interwencja kasjera, bądź asystenta. Jakich zachowań unikać przy kasie, aby nie prowokować zbędnego alarmu?
Lidl ogłosił wdrożenie nowej strategii asortymentowej, której celem jest dostosowanie oferty do zasad tzw. diety planetarnej. Działania sieci obejmą zwiększenie dostępności specjalnych produktów we wszystkich sklepach, działających w 31 krajach. O co dokładnie chodzi?
Ostatnie dni stycznia w Biedronce miały upłynąć pod znakiem wielkiej promocji, której wyczekiwali klienci. Kupujący będą musieli obejść się smakiem, już wiadomo, że nie otrzymają obiecanych upominków. Sieć w ostatniej chwili zrezygnowała z organizacji akcji. Powód decyzji jest dosyć zaskakujący.
Unia Europejska wzięła pod lupę produkty codziennego użytku, zawierające tzw. wieczne chemikalia. Zaproponowano wprowadzenie zakazu używania szkodliwej substancji w produktach konsumenckich. W związku z tym przygotowywane są odpowiednie regulacje, a kilka państw członkowskich już zaaprobowało ten pomysł.