Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Bezpieczeństwo Danych

Bezpieczeństwo Danych

Smart City
28.05.2024 19:45 Porzucone hulajnogi? Poznań znalazł rozwiązanie. "Udało się, nie zabiliśmy biznesu"

Porzucone hulajnogi elektryczne skomunikowały miasto, chwilę później skutecznie utrudniając komunikację w jego w obszarze. System wypożyczania hulajnóg ma tę kluczową wadę, że urządzenie można zwrócić niemal dowolnie, byle w strefie objętej zasięgiem dostawcy. W konsekwencji hulajnogi w polskim miastach leżały już wszędzie. Poznań znalazł sposób.

laptop
08.05.2024 10:53 Chytry sposób Polaka na łamanie zabezpieczeń. Konta bankowe zagrożone?

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe staje się już standardem, często jego włączenie jestwręcz wymuszane przez administratorów usług internetowych. I bardzo dobrze - dziękiniemu kradzież danych uwierzytelniania nie oznacza jeszcze, że włamywacz może z ichużyciem uczynić szkody. Naiwnie byłoby jednak twierdzić, że MFA to dla hakerów zaporanie do przejścia.

PKO BP-bank-siedziba-logo PKO
06.12.2023 12:48 Ważny komunikat PKO BP. Dotyczy nie tylko klientów banku

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Służy nam do pracy, nauki, pozyskiwania i wymiany informacji, umożliwia robienie zakupów w zaciszu własnego domu. Pole do działania jest tak duże, że nie ma się co dziwić, że i tu pojawili się przestępcy. A przy zawrotnym tempie życia nie trudno o to, by dać się nabrać na różnorakie metody oszustów. Dlatego PKO zaapelowało, nie tylko do swoich klientów.

dowod-osobisty-dokument-portfel
15.11.2023 20:38 Przełom w zwalczaniu kradzieży tożsamości. Będzie można zastrzec swój numer PESEL. Znamy datę

W lipcu br. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą ograniczania skutków kradzieży tożsamości, dzięki której już niebawem pojawi się możliwość zastrzeżenia swojego numeru PESEL. Kluczowe informacje w tej sprawie przekazało właśnie Ministerstwo Cyfryzacji.

telefony
01.11.2023 22:03 Masz w domu taki telefon? Lepiej uważa, mogą same dzwonić za granicę

W dzisiejszych czasach znaczna większość z nas posiada jedne z najnowocześniejszych telefonów komórkowych. Zdarza się jednak wciąż, że niektórzy korzystają z modeli ze starszymi wersjami Androida. CERT Orange Polska ostrzega, że w niektórych przypadkach takie telefony mogą… same wykonywać połączenia na zagraniczne numery. To wiąże się ze słonymi opłatami naliczanymi na nasz rachunek. Zdradzamy, o jakich modelach mowa.

pieniadze-karty-bank
01.11.2023 19:25 Pilne ostrzeżenie dla klientów dużego banku. Łatwo można się pomylić

Choć w przestrzeni medialnej regularnie pojawiają się ostrzeżenia przed nowymi metodami działania cyberprzestępców, to wciąż wykorzystują oni stare, sprawdzone i – niestety – skuteczne techniki. Właśnie w tej sprawie CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego wystosował wczoraj pilny apel do klientów znanego banku.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo
31.05.2023 12:03 Ogromny wyciek danych Polaków. Miliony haseł i loginów trafiły do sieci

Mamy prawdopodobnie do czynienia z jednym z największych jednorazowych wycieków w historii polskiego internetu – alarmuje portal zaufanatrzeciastrona.pl, niezależne źródło wiadomości o świecie bezpieczeństwa IT. Do sieci trafiło kilka milionów haseł i loginów Polaków. Dotyczą one tysięcy domen, w tym m.in. mBanku, ING Banku Śląskiego, Facebooka, Allegro oraz rządowej platformy gov.pl.

 fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.
17.06.2021 02:00 Fani pirackich gier mają powody do niepokoju. Większość plików zainfekowana wirusami

Pirackie wersje gier pozwalają na zaoszczędzenie kilkudziesięciu, a czasami nawet kilkuset złotych w portfelu. Tymczasem mało kto wie, że pirackie gry bardzo często zawierają w sobie zawirusowane pliki.Z tego artykułu dowiesz się:Co znajdowało się w zawirusowanych plikachDo czego wykorzystywane są zawirusowane pliki

files-1614223 1920
07.06.2021 02:00 Administrator danych osobowych – kto to i czym się zajmuje?

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych ma duże znaczenie zarówno dla przedsiębiorców i kontrahentów, jak i ustawodawców. Administrator danych osobowych to bardzo istotna i odpowiedzialna funkcja. Kto jest nazywany administratorem danych osobowych oraz jakie ma obowiązki?

sieć Tor
05.06.2021 02:00 Sieć TOR

W czasach, gdy duża część naszego życia przeniosła się do Internetu, na pierwszy rzut oka można mieć wrażenie, że nie da się już pozostać anonimowym. Portale społecznościowe, wyszukiwarki, a nawet zwykłe sklepy internetowe, każdego dnia zbierają terabity danych o nas i o tym, co robimy, korzystając z sieci. Jest jednak kilka sposobów, jak temu zaradzić. Stworzona na potrzeby amerykańskiej marynarki wojennej sieć TOR może być rozwiązaniem tego problemu.

computer-1185626 640
29.05.2021 02:00 Czym jest przetwarzanie danych osobowych?

Kwestia przetwarzania danych osobowych jest bardzo często poruszana i wyjaśniana, lecz mimo to wiele osób wciąż tak naprawdę nie zna w pełni swoich praw. Dlatego w poniższym artykule wyjaśnimy, czym jest przetwarzanie danych osobowych?