BiznesINFO.pl

Pxhere

Wielu myślało, że jest reliktem przeszłości. TVP: wciąż korzysta z niej 2,7 mln Polaków

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

TVP o popularności Telegazety

Młodszym czytelnikom przypomnijmy, że Telegazeta to usługa przesyłania danych przez telewizję, która dostępna jest w Polsce od końca lat 80’, a największą popularność zyskała w latach 90. Za pośrednictwem wpisanych za pośrednictwem pilota numerów mamy możliwość sprawdzenia w Telegazecie np. najważniejszych wiadomości z kraju i ze świata, wyników meczów piłkarskich, czy programu telewizyjnego.

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu Telegazeta stanie się nikomu niepotrzebna i zniknie w zapomnieniu. Nic bardziej mylnego. Jak informuje Radio Zet - powołując się na dane TVP - z przeprowadzonego pod koniec ubiegłego roku badania pracowni Kantar wynika, że czytelnikiem Telegazety TVP jest obecnie co dziesiąty Polak w wieku 15-75 lat. 

- Badania na reprezentatywnej grupie wykazały, iż 2,7 mln Polaków czerpie informacje z tego źródła - informuje za Centrum Informacyjnym TVP Radio Zet.

Ze wspomnianego badania wynika, że zdecydowana większość, bo aż 85 proc. użytkowników Telegazety TVP korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu, a niespełna połowa czyni to kilka razy w tygodniu.

W ocenie TVP teleteksty cieszą się dużą popularnością m.in. z powodu, że tworzą je również sami czytelnicy. - Dzięki komunikacji SMS, widzowie na bieżąco mogą zamieszczać swoje komentarze do aktualnych wydarzeń, uczestniczyć w prognozowaniu zakończenia rozgrywek sportowych - tłumaczą przedstawiciele Centrum Informacyjnego TVP.

Tagi:

TVP

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]