Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wielu myślało, że jest reliktem przeszłości. TVP: wciąż korzysta z niej 2,7 mln Polaków
Radosław Święcki
Radosław Święcki 06.10.2020 02:00

Wielu myślało, że jest reliktem przeszłości. TVP: wciąż korzysta z niej 2,7 mln Polaków

Wielu Polaków wciąż sięga do Telegazety
Pxhere

TVP o popularności Telegazety

Młodszym czytelnikom przypomnijmy, że Telegazeta to usługa przesyłania danych przez telewizję, która dostępna jest w Polsce od końca lat 80’, a największą popularność zyskała w latach 90. Za pośrednictwem wpisanych za pośrednictwem pilota numerów mamy możliwość sprawdzenia w Telegazecie np. najważniejszych wiadomości z kraju i ze świata, wyników meczów piłkarskich, czy programu telewizyjnego.

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu Telegazeta stanie się nikomu niepotrzebna i zniknie w zapomnieniu. Nic bardziej mylnego. Jak informuje Radio Zet - powołując się na dane TVP - z przeprowadzonego pod koniec ubiegłego roku badania pracowni Kantar wynika, że czytelnikiem Telegazety TVP jest obecnie co dziesiąty Polak w wieku 15-75 lat. 

- Badania na reprezentatywnej grupie wykazały, iż 2,7 mln Polaków czerpie informacje z tego źródła - informuje za Centrum Informacyjnym TVP Radio Zet.

Ze wspomnianego badania wynika, że zdecydowana większość, bo aż 85 proc. użytkowników Telegazety TVP korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu, a niespełna połowa czyni to kilka razy w tygodniu.

W ocenie TVP teleteksty cieszą się dużą popularnością m.in. z powodu, że tworzą je również sami czytelnicy. - Dzięki komunikacji SMS, widzowie na bieżąco mogą zamieszczać swoje komentarze do aktualnych wydarzeń, uczestniczyć w prognozowaniu zakończenia rozgrywek sportowych - tłumaczą przedstawiciele Centrum Informacyjnego TVP.

Tagi: TVP