Szumowski zapowiada znoszenie ograniczeń małymi krokami
Pixabay/Tumisu
Autor Maria Glinka - 15 Kwietnia 2020

Szumowski powiedział w jaki sposób rząd zamierza luzować restrykcje. Ma na to specjalny plan

Szumowski proponuje znoszenie obostrzeń „mały kroczkami”. Zgodnie z zapowiedziami ekipy rządzącej jutro ma zostać zarysowany plan łagodzenia ograniczeń, który będzie realizowany w najbliższych tygodniach.

Szumowski: „musimy oceniać z punktu widzenia chorych”

Szumowski był dzisiaj gościem jednego z programów na antenie TVN24, w trakcie którego potwierdził, że od 19 kwietnia rozpocznie się łagodzenie restrykcji i odmrażanie gospodarki. „Musi to być zrobione w sposób etapowy” – oznajmił minister zdrowia.

Między konkretnymi fazami ma dochodzić do analizy sytuacji i na tej podstawie mają zostać wdrażane kolejne postanowienia. „Musimy oceniać z punktu widzenia chorych” – ocenił szef resortu, który zdaje sobie sprawę, że liczba zakażeń w Polsce będzie nadal rosła, bo znajdujemy się na wczesnym etapie epidemii.

Małymi krokami wyjdziemy z pandemii

W tym potocznym „luzowaniu” ma się znaleźć miejsce na „oddech dla nas wszystkich” – wyznał Szumowski. Jego zdaniem gospodarka ma wpływ na zdrowie ludzi, ponieważ gdy źle się dzieje na rynku to „wzrasta ryzyko dla pacjentów”.

7 lat kadencji dla obecnego prezydenta. Partia rządząca już złożyła projekt zmiany Konstytucji RP7 lat kadencji dla obecnego prezydenta. Partia rządząca już złożyła projekt zmiany Konstytucji RPCzytaj dalej

Dlatego też wszystkie te „kroki będziemy rozkładali na małe kroczki” odpowiednie do reżimu sanitarnego. Szumowski twierdzi, że zarówno obywatele, jak i rządzący nauczyli się już funkcjonować w tej zmienionej rzeczywistości i to dobrze wróży na przyszłość, która nie rysuje się niestety w jasnych barwach.

Zdaniem szefa resortu zdrowia „będziemy żyć z epidemią co najmniej przez rok, półtora roku, może dłużej”. Kluczowym momentem będzie bowiem wynalezienie szczepionki, a do tego momentu upłynie na pewno sporo czasu – podaje Puls Biznesu.

Lepiej sobie zapisać i przekazać znajomym. Prawnik tłumaczy, co robić, jak zatrzyma was policjaLepiej sobie zapisać i przekazać znajomym. Prawnik tłumaczy, co robić, jak zatrzyma was policjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

Szczegóły rządowego planu luzowania restrykcji już niebawem

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jutro rząd poinformuje o konkretnych etapach znoszenia poszczególnych ograniczeń.

Według wstępnego planu zmiany w obostrzeniach mają dotyczyć m.in. funkcjonowania zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów znajdujących się w galeriach odzieżowych.

Tymczasem również od jutra wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymi wszyscy obywatele mają obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News