Minister Szumowski z ochroną SOP
Flickr/KPRM
Autor Radosław Święcki - 2 Czerwca 2020

Szumowski z ochroną SOP. Afera w Ministerstwie Zdrowia się zaognia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski będzie miał ochronę Służby Ochrony Państwa – informuje radio RMF FM. Szef MSWiA Mariusz Kamiński przyznał ochronę ministrowi, ponieważ w ostatnich dniach otrzymywał groźby. To nie jedyny polityk obozu władzy, któremu przydzielono SOP.

Szumowski będzie miał ochronę

Szumowski – jak ustaliło RMF FM – od kilku dni otrzymuje groźby, które przesyłane są za pośrednictwem poczty elektronicznej na służbową skrzynkę, a także na prywatny numer telefonu szefa resortu zdrowia. Minister potwierdził te doniesienia w rozmowie z portalem Interia.pl.

- Potwierdzam, przyznano mi ochronę SOP. Groźby były zawsze, ale ich liczba się zwiększyła, odkąd rozpoczęła się nagonka medialna na mnie i moją rodzinę - powiedział Szumowski.

Treść tych gróźb, np. grożenie śmiercią i użyciem broni okazała się na tyle poważna, że po zawiadomieniu szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego zapadła decyzja o przyznaniu mu ochrony Służby Ochrony Państwa.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słów

Gowin też z ochroną

Szumowski to nie jedyny polityk obozu władzy, który otrzymał od resortu spraw wewnętrznych ochronę SOP. Jak informuje Wirtualna Polska o ochronę do szefa MSWiA wystąpił również były wicepremier, lider koalicyjnego Porozumienia Jarosław Gowin. Polityk w rozmowie z portalem przyznaje, że od momentu, gdy odszedł z rządu otrzymuje pogróżki.

– Faktycznie po tym, jak ustąpiłem ze stanowiska wicepremiera, zacząłem otrzymywać groźby i pogróżki. Odpowiednie służby je sprawdziły, zbadały i uznały, że są one na tyle poważne, że należy przedłużyć mi ochronę. Ochrona będzie mi przysługiwać jeszcze przez jakiś czas – mówi Gowin.

Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustówCoraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustówCzytaj dalej

Wyjaśnijmy, że po tym jak Gowin na początku kwietnia odszedł z rządu limuzyna z ochroną SOP przysługiwała mu do początku maja. Ze względów bezpieczeństwa została ona jednak przez szefa MSWiA przedłużona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  2. Polacy coraz częściej dochodzą swoich praw jako pacjenci. Niektóre historie sprawiają, że włos się jeży na głowie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdradzili, kiedy zniosą kolejny zakaz. Słowa szefa MSZ zaskakują
Dziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuDziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News