Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.03.2020. Ministerstwo Zdrowia. Konferencja prasowa dotyczaca sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Maja 2020

Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Szpitale będą wracać do normalnej pracy od 1 czerwca - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Proces przywracania normalnego funkcjonowania szpitali rozpocznie się od tych miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń.

Szpitale wrócą do normalnej pracy

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że duże ogniska zakażeń koronawirusem zostały opanowane. Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę, że poza województwem śląskim liczba nowych infekcji jest niewielka. Szumowski liczy na to, że również Śląsku liczba nowych przypadków będzie sukcesywnie maleć. Poprawa sytuacji pozwala na przywrócenie normalnej pracy w szpitalach.

- W związku z tym podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych. Oczywiście zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń, najmniej pacjentów - powiedział minister zdrowia, cytowany przez TOK FM.

Tegoroczne kolonie i obozy zmienią się nie do poznania. Nie wszystkie też dzieci będą mogły na nie wyjechaćTegoroczne kolonie i obozy zmienią się nie do poznania. Nie wszystkie też dzieci będą mogły na nie wyjechaćCzytaj dalej

Szpitale zakaźne muszą być gotowe na drugą falę

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że w szpitalach pozostaną oddziały zakaźne. - To nie oznacza, że likwidujemy tę sieć szpitali, bo wiemy, że coraz częściej mówi się o drugiej fali, o wzroście zakażeń jesienią. Ta sieć pozostaje - podkreślił Łukasz Szumowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę

Minister zdrowia odpowiedział też na pytanie, kiedy szpitale będą mogły wrócić do normalnej pracy. Normalna działalność szpitala będzie możliwa od początku czerwca. - W wielu województwach jest kilka takich szpitali, zaczniemy oczywiście z pozostawieniem jednego szpitala - zapowiedział szef resortu zdrowia, cytowany przez TOK FM.

Nie tylko szpital wraca do pracy. LOT ogłosił powrót do latania

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie. Pierwszy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych. Nowa siatka obejmuje około 30 lotów każdego dnia. Koszt zakupu biletu w jedną stronę bez bagażu zaczyna się od 99 złotych.

Od 1 czerwca będzie można korzystać z połączeń krajowych LOT-u, które będą obsługiwane w ośmiu portach lotniczych:

  • do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk,
  • do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry,
  • raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Podczas lotów będą obowiązywać nowe reguły sanitarne. Pasażerowie będą mieli obowiązek zakrywania ust i nosa przez cały lot, a kontakt załogi z pasażerami będzie ograniczony do minimum.

Klienci Orange i Play w sporych tarapatach. Przez oszustów możesz stracić wszystkie pieniądze z konta bankowegoKlienci Orange i Play w sporych tarapatach. Przez oszustów możesz stracić wszystkie pieniądze z konta bankowegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?
Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takKultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie takCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News