BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Putin: Mamy już gotową szczepionkę na koronawirusa. Jedna z jego córek już się zaszczepiła
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:53

Putin: Mamy już gotową szczepionkę na koronawirusa. Jedna z jego córek już się zaszczepiła

22.04.2020 Poznan Instytut Chemii Bioorganicznej PAN Polski test na obecnosc koronawirusa juz wyprodukowany i trafil do uzytku Nz. polski test fot. Pawel Jaskolka/REPORTER
https://eastnews.pl/Pawel-Jasolka

Szczepionka na koronawirusa już w Rosji

Szczepionkę na koronawirusa po dwóch miesiącach testów na ludziach przedstawiła Rosja. - Po dwóch miesiącach testów na ludziach, rosyjski minister zdrowia wydał pozytywną opinię na pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko koronawirusowi - oświadczył Władimir Putin, którego cytowała telewizja "Russia Today".

W testach na szczepionkę przeciwko koronawirusowi udział brała także córka prezydenta Rosji. - Jedna z moich córek się zaszczepiła. W tym sensie ona brała udział w eksperymencie. Po przyjęciu szczepionki, miała 38 stopni temperatury. Na następny dzień już 37 i trochę, to wszystko - powiedział Putin.

Szczepionka pomoże walczyć z epidemią?

Szczepionka na koronawirusa z Rosji jest pierwszą zarejestrowaną na świecie. Naukowcy do rewelacji przedstawionych przez Władimira Putina podchodzą z dużą dozą ostrożności i zauważają, że szczepionka nie przeszła trzeciej fazy testów, która polega na zaaplikowaniu jej dużej ilości osób.

Szczepionką na koronawirusa jako pierwsi mają zostać zaszczepieni naukowcy i pracownicy medyczni. Łączna liczba zakażeń koronawirusem w Rosji wynosi teraz 897 599. Liczba zgonów sięgnęła 15 131.

<

Polecane