BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Sylwestra lepiej załatw sobie jeszcze w listopadzie. Potem się nie wypłacisz

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Sylwester wyczyści portfele

Sylwester już niedługo. Wiele osób w okresie świątecznym planuje wyjazdy, chcąc spędzić nowy rok w innych okolicznościach. W tym roku święta i sylwester tak się układają, że wystarczy wziąć pięć dni urlopu, żeby mieć prawie dwa tygodnie wolnego. W rozmowie z Biznes.interia.pl Agnieszka Rzeszutek z serwisu Noclegi.pl, twierdzi, że wpływ na masowe rezerwacje mają świetne prognozy synoptyków, które wskazują na dobre warunki narciarskie tej zimy. Ekspertka powiedziała też, że najwięcej turystów robi rezerwacje w Zakopanem - to zdecydowanie najpopularniejszy kierunek.

Niektórzy o wyjeździe na sylwestra pomyśleli z wyprzedzeniem. Takie osoby w marcu albo czerwcu płaciły średnio 66-70 zł za noc w Zakopanem za jedną osobę. Teraz ceny są niemal dwukrotnie większe. Średnia cena wynosi 134 zł. Oczywiście najdroższy jest sylwester - za noc sylwestrową w Zakopanem trzeba zapłacić 300-500 zł za osobę. A gdy ktoś zdecyduje się na dodatkowe atrakcje związane z sylwestrem, musi liczyć się z jeszcze większymi kosztami. Niezależnie od rodzaju oferty czy typu obiektu należy być przygotowanym na dalszy wzrost cen - przynajmniej o 30 procent.

- Oczywiście znajdziemy tańsze noclegi, jednak trzeba się wtedy przygotować na mniej udogodnień - zaznacza specjalistka Noclegi.pl. - A z zapytań wiemy, że Polacy niechętnie rezygnują z wygody. Gdyby mogli nocowaliby w luksusowym obiekcie położonym nie więcej niż 200 metrów od wyciągu, restauracji i sklepu spożywczego - tłumaczy ekspertka.

Góry hitem nad hitami

Ale na Zakopanem świat się nie kończy. Fakty są takie, że wszystkie górskie miejscowości są oblegane. Jedną z najpopularniejszych jest Wisła. Aktualnie cena z nocleg w grudniu jest tam o jedną czwartą niższa w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku i wynosi przeciętnie ok. 67 zł, ale szacuje się, że w ciągu najbliższych tygodni ceny zwiększą się niemal dwukrotnie.

Kraków przeżyje oblężenie

Jednak nie wszyscy mają plan, żeby spędzić nowy rok jeżdżąc na nartach. Wygląda na to, że Kraków też przeżyje szturm. Tegoroczny koncert sylwestrowy działa na ludzi jak magnes. Już teraz ceny w Krakowie są wyższe w stosunku do ubiegłego roku nawet o 20 procent, a z szacunków wynika, że ceny skoczą jeszcze o kolejne 50 procent.

- Nie zmienia się to, że Polacy najczęściej podejmują decyzje w ostatniej chwili. Więcej niż połowa rezerwujących zimowy wypoczynek zdecyduje o wyjeździe w najbliższych tygodniach - zaznacza cytowana przez biznes.interia.pl Agnieszka Rzeszutek, a spóźnialskim, którzy nie chcą się wykosztować poleca inne atrakcyjne miejsca i tańsze pokoje m.in. w takich miejscowościach jak Ząb, Szaflary, Ustroń czy Poronin.

Tagi:

KrakówŚwięta

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]