BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Sylwestra lepiej załatw sobie jeszcze w listopadzie. Potem się nie wypłacisz

18 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, rosną ceny w portalach rezerwacyjnych. Synoptycy prognozują świetne warunki narciarskie na grudzień, co sprawia, że ilość rezerwacji w okresie świątecznym drastycznie rośnie.

Sylwester wyczyści portfele

Sylwester już niedługo. Wiele osób w okresie świątecznym planuje wyjazdy, chcąc spędzić nowy rok w innych okolicznościach. W tym roku święta i sylwester tak się układają, że wystarczy wziąć pięć dni urlopu, żeby mieć prawie dwa tygodnie wolnego. W rozmowie z Biznes.interia.pl Agnieszka Rzeszutek z serwisu Noclegi.pl, twierdzi, że wpływ na masowe rezerwacje mają świetne prognozy synoptyków, które wskazują na dobre warunki narciarskie tej zimy. Ekspertka powiedziała też, że najwięcej turystów robi rezerwacje w Zakopanem - to zdecydowanie najpopularniejszy kierunek.

Niektórzy o wyjeździe na sylwestra pomyśleli z wyprzedzeniem. Takie osoby w marcu albo czerwcu płaciły średnio 66-70 zł za noc w Zakopanem za jedną osobę. Teraz ceny są niemal dwukrotnie większe. Średnia cena wynosi 134 zł. Oczywiście najdroższy jest sylwester - za noc sylwestrową w Zakopanem trzeba zapłacić 300-500 zł za osobę. A gdy ktoś zdecyduje się na dodatkowe atrakcje związane z sylwestrem, musi liczyć się z jeszcze większymi kosztami. Niezależnie od rodzaju oferty czy typu obiektu należy być przygotowanym na dalszy wzrost cen - przynajmniej o 30 procent.

- Oczywiście znajdziemy tańsze noclegi, jednak trzeba się wtedy przygotować na mniej udogodnień - zaznacza specjalistka Noclegi.pl. - A z zapytań wiemy, że Polacy niechętnie rezygnują z wygody. Gdyby mogli nocowaliby w luksusowym obiekcie położonym nie więcej niż 200 metrów od wyciągu, restauracji i sklepu spożywczego - tłumaczy ekspertka.

Góry hitem nad hitami

Ale na Zakopanem świat się nie kończy. Fakty są takie, że wszystkie górskie miejscowości są oblegane. Jedną z najpopularniejszych jest Wisła. Aktualnie cena z nocleg w grudniu jest tam o jedną czwartą niższa w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku i wynosi przeciętnie ok. 67 zł, ale szacuje się, że w ciągu najbliższych tygodni ceny zwiększą się niemal dwukrotnie.

Kraków przeżyje oblężenie

Jednak nie wszyscy mają plan, żeby spędzić nowy rok jeżdżąc na nartach. Wygląda na to, że Kraków też przeżyje szturm. Tegoroczny koncert sylwestrowy działa na ludzi jak magnes. Już teraz ceny w Krakowie są wyższe w stosunku do ubiegłego roku nawet o 20 procent, a z szacunków wynika, że ceny skoczą jeszcze o kolejne 50 procent.

- Nie zmienia się to, że Polacy najczęściej podejmują decyzje w ostatniej chwili. Więcej niż połowa rezerwujących zimowy wypoczynek zdecyduje o wyjeździe w najbliższych tygodniach - zaznacza cytowana przez biznes.interia.pl Agnieszka Rzeszutek, a spóźnialskim, którzy nie chcą się wykosztować poleca inne atrakcyjne miejsca i tańsze pokoje m.in. w takich miejscowościach jak Ząb, Szaflary, Ustroń czy Poronin.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >