Two women hold a sign reading "Off the mask, you are sussed" as the take part in a demonstration by the initiative "Querdenken-711" with the slogan "the end of the pandemic-the day of freedom" to protest against the current measurements to curb the COVID-19 spreading in Berlin, on August 1, 2020. (Photo by John MACDOUGALL / AFP)
JOHN MACDOUGALL/AFP/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 1 Sierpnia 2020

Niemcy wyszli na ulice Berlina. Mają dość pomysłów swojego rządu

Przez stolicę Niemiec przeszła fala protestujących, którzy sprzeciwiali się rządowym obostrzeniom. Tłum idący w strajku w Berlinie liczył ok. 15 tys. osób, nikt nie zachowywał zasad dotyczących odległości i noszenia maseczek.

Strajk w Berlinie

Protestujący chcieli pokazać w ten sposób, że nie zgadzają się z zaleceniami rządu, ponieważ te łamią ich wolność osobistą. Według policji w marszu mogło wziąć udział nawet 17 tys., które domagały się zniesienia wszystkich ograniczeń. Wśród nich znaleźli się koronosceptycy i antyszczepionkowcy. Policja ostrzegła, że ze względu na nieprzestrzeganie zasad higieny marsz zostanie rozwiązany, co też się stało.

Jens Spahn, minister zdrowia napisał na swoim Twitterze: “Tak, demonstracje muszą być również możliwe w czasach Korony. Ale nie w ten sposób. Zachowanie odległości i zasad higieny służą nam wszystkim, dlatego traktujmy się nawzajem z szacunkiem [...]”

95 mln euro z UE dla jednej grupy zawodowej w Polsce. Bruksela sypie pieniędzmi95 mln euro z UE dla jednej grupy zawodowej w Polsce. Bruksela sypie pieniędzmiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

Przewodnicząca Socjaldemokratycznej Partii Niemiec jest podobnego zdania. Według Saskii Esken tego typu protesty “Nie tylko zagrażają naszemu zdrowiu ale także naszym sukcesom w walce z pandemią i batalią o ożywienie gospodarki, edukacji i społeczeństwa”. Minister pracy, Hubertus Heil nazwał protestujących “neonaizstami” i stwierdził, że ich zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Znamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuZnamy ulubione nowe samochody Polaków. TOP 10 najpopularniejszych modeli w lipcuCzytaj dalej

Tagesschau podał, że od połowy lipca liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech zaczęła gwałtownie rosnąć. Instytut Roberta Kocha podał, że władze zgłosiły prawie tysiąc nowych infekcji ostatniego dnia lipca, a to najwyższa liczba odnotowana od początku maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Rząd szykuje się do wydzielania konkretnych powiatów. Chce tak zapobiegać zarażeniom
  5. Stało się, Amerykanie podjęli decyzję, co do Niemiec. Berlin nie przebiera w słowach
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News