Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Spore zmiany w kioskach Ruchu. Jest odpowiedź Orlenu
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.01.2024 17:15

Spore zmiany w kioskach Ruchu. Jest odpowiedź Orlenu

Kiosk Ruchu w Warszawie
Autorstwa Wistula - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16822923

W czwartek pojawiły się doniesienia dotyczące zmian w dystrybucji prasy przez Ruch. Część mediów donosiła, że oznacza to koniec sprzedaży gazet przez tę sieć. Do informacji po kilku godzinach odniósł się Orlen, który posiada większościowy pakiet udziałów w spółce.

Zmiany w Ruchu

Jak podał portal Wirtualne Media w czwartek, Izba Wydawców Prasy poinformowała o zmianach w dystrybucji prasy wprowadzonych przez Ruch. Chodzi dokładnie o tę samą spółkę, która zarządza kioskami w całej Polsce.

Według doniesień serwisu, Ruch ma wypowiedzieć umowy podpisane z punktami sprzedaży prasy oraz wydawcami do końca stycznia. Dystrybucja prasy będzie z kolei prowadzona do końca okresu wypowiedzeniowego, czyli przez trzy miesiące - od 1 maja dystrybutorem prasy w różnych punktach będą inni sprzedawcy.

Zacznie się już jutro. Do Lidla ustawią się potężne kolejki, nie można tego przegapić

Komunikat Orlenu

Część mediów poinformowała w ciągu dnia, że powyższa decyzja oznacza wycofanie się Ruchu ze sprzedaży prasy całkowicie. Zamieszanie informacyjne było tak duże, że zareagować musiał większościowy udziałowiec Ruchu - Orlen.

Jak wynika z informacji portalu biznes.interia.pl, doszło do pomyłki między dystrybucją prasy a jej sprzedażą w punktach, których właścicielem jest Ruch. Prasa w dalszym ciągu będzie dostępna do zakupu w kioskach tejże sieci.

Zamieszanie w mediach

Wszystkie zmiany, o których informowała Izba Wydawców Prasy, dotyczą wyłącznie kwestii dystrybucji prasy. Ruch podjął bowiem decyzję o wycofaniu się z dostaw prasy do innych sprzedawców. W kioskach ruchu będzie ona niezmiennie dostępna - za jej dostawy będzie jednak odpowiadała inna firma.

W swoim oświadczeniu Orlen wskazał, że decyzja o zakończeniu dystrybucji prasy została podjęta w ramach optymalizacji działalności Ruchu. Firma ma m.in. rozwijać usługi kurierskie, które są dostępne w punktach sprzedaży.

źródło: biznes.interia.pl, wirtualnemedia.pl