siłownia-pixabay-kreativgarasch
Obraz Walter Röllin z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Kiedy pójdziemy na siłownię czy zajęcia fitness? Jest już wniosek o konkretną datę

Siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa. O przywrócenie ich działalności apeluje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W piśmie skierowanym do rządu zalecił, aby branża mogła wrócić do działalności na początku maja.

Siłownia otwarta już niedługo? Plan rządu tego nie określa

W tym tygodniu rząd ogłosił plan stopniowego odmrażania gospodarki i znoszenia restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Niestety, poza pierwszym etapem, których wchodzi w życie już jutro, nie wiadomo, kiedy można się spodziewać kolejnych decyzji. Według planu rządu siłownie oraz kluby fitness będą mogły pracować dopiero na ostatnim, czwartym etapie.

Brak terminów dla realizacji kolejnych etapów jest niepokojący dla właścicieli siłowni i klubów fitness. Ta branża już nie raz zwracała się do rządu i rzecznika MŚP o chociaż częściowe zniesienie restrykcji. Pismo w tej sprawie wystosowała m.in. Polska Federacja Fitness, która uzasadniała swój apel ciężką sytuacją finansową całej branży.

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

Rzecznik MŚP walczy o siłownie

Ponieważ rząd utrzymał zakaz działalności siłowni i klubów fitness, w interesie branży wystąpił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. W piśmie skierowanym do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego negatywnie zaopiniował projekt zmian w rozporządzeniu rządu w związku z działalnością siłowni i klubów fitness.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

Rzecznik MŚP działając na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 10 oraz art. 8 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazał, aby rząd umożliwił prowadzenie działalności przedsiębiorcom z branży fitness, prowadzącym baseny, siłownie, łaźnie i sauny od 4 kwietnia 2020 r.

Siłownia otwarta już w maju?

W piśmie rzecznik MŚP zwraca uwagę m.in. na brak terminu zniesienia ograniczeń dla siłowni i klubów fitness, co w konsekwencji uniemożliwia przedsiębiorcom funkcjonowanie i planowanie działalności.

Adam Abramowicz przytoczył także dane z raportu Federacji Pracodawców Fitness pt. “Klub nieczynny do odwołania. Raport o stanie polskiej branży sportowo-rekreacyjnej w okresie epidemii COVID-19".

Rzecznik MŚP wskazuje, że w Polsce działa ok. 10 tysięcy różnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. "Członkostwa w klubach fitness w Polsce ma wykupione 3 mln osób, co generuje łącznie blisko 4,2 mld złotych przychodów rocznie. Natomiast koszty pieniężne nieaktywności fizycznej Polaków to ok. 7 mld złotych rocznie, w tym 6 mld zł z powodu absencji pracowniczej; 900 mln zł to koszty publicznego systemu ochrony zdrowia” - zwraca uwagę Abramowicz.

Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyBiedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyCzytaj dalej

Ponadto Rzecznik MŚP podkreślił, że wśród zasad prawidłowego żywienia związanych z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, opracowanych w Instytucie Żywności i Żywienia podkreślono, że aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News