BiznesINFO.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

Santander, PKO, mBank i cztery inne banki z przerwami na weekend. Transakcję lepiej wykonaj zawczasu

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Santander to jeden z siedmiu banków, który zaplanował przerwę techniczną na najbliższy weekend. Prace nad serwisami bankowości elektronicznej i mobilnej mogą zdecydowanie utrudnić aktywności finansowe. W niektórych przypadkach gotówka będzie koniecznością.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy Santander rozpoczyna prace serwisowe

  • Kto jeszcze planuje przerwy techniczne na ten weekend

  • Jakie utrudnienia czekają na klientów

Santander pracuje nad bankowością internetową już w piątek

Jako pierwszy prace serwisowe przeprowadzi w tym tygodniu Santander. Przerwa techniczna rozpocznie się bowiem już w piątek 18 czerwca. W związku z procesem usprawniania aplikacji mobilnej i bankowości internetowej niektóre usługi będą niedostępne od 22:00 w piątek aż do 7:30 w sobotę.

Santander informuje, że klienci nie będą mogli dokonywać płatności przy użyciu Blika. Na 9 godzin zostanie wyłączona także funkcja wykonywania przelewów natychmiastowych. Korzystanie z Kantoru Santander również będzie niemożliwe.

Każdy, kto planował internetowe zakupy w sobotę musi przygotować się na problemy. Santander informuje, że klienci nie będą mogli finalizować transakcji za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Od godziny 23:00 Santander całkowicie wyłączy możliwość logowania do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

W piątek prace serwisowe przeprowadzi nie tylko Santander. Na ten dzień prace serwisowe zaplanował także BNP Paribas. Przerwa techniczna ma potrwać od 22:00 do 1:00. W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do Go Mobile Biznes, BiznesPl@net i BNP Paribas Connect Host to Host.

Sobotnio-niedzielna przerwa

Portal bankier.pl donosi, że w nocy z soboty na niedzielę utrudnienia dotkną klientów PKO Banku Polskiego. Między północą a 12:00 nie będą mogli korzystać z serwisu telefonicznego i internetowego iPKO i iPKO Biznes. W tym czasie dostęp do aplikacji iPKO Biznes i funkcji Open Banking będzie niemożliwy.

W trakcie prac serwisowych użytkownicy nie będą mogli płacić w sklepach internetowych przy użyciu usługi „Płacę z iPKO”. W trakcie płatności 3D-Secure 2 możliwa będzie tylko autoryzacja PIN-em do karty lub przez SMS.

Prace serwisowe w PKO sprawią, że między 6:00 a 12:00 w niedzielę klienci będą mogli jedynie wypłacać pieniądze z bankomatów. Płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych przy użyciu Blika powinny działać bez zakłóceń, podobnie jak wszystkie karty (w tym karta debetowa PKO Express).

Na podobne prace serwisowe, jak Santander i PKO, zdecydował się Pekao. Jednak klienci tego banku muszą przygotować się na dwie oddzielne przerwy techniczne. Pierwsza z nich rozpocznie się o 12:00 w sobotę, a jej koniec zaplanowano na 21:00. W tym czasie nie będzie można składać dyspozycji i zleceń w aplikacji i serwisie Pekao24Makler, a także na platformie eTrader Pekao.

Druga przerwa odbędzie się między 3:00 a 5:00 w niedzielę. Przez dwie godziny klienci nie będą mogli dokonywać płatności przy użyciu kart debetowych ani korzystać z aplikacji PeoPay.

Trzy banki przeprowadzą prace serwisowe w niedzielę

Na znacznie krótszą przerwę niż Santander postawił tym razem Bank Millenium. Zgodnie z deklaracją instytucji problemy mają pojawić się między 1:00 a 1:20 w niedzielę. Z uwagi na prace techniczne czasowo zostaną wyłączone Millenet i aplikacja mobilna.

Na niedzielę przerwę techniczną zaplanował mBank, który apeluje do klientów o wcześniejsze wypłacenie gotówki. Między 2:00 a 10:00 klienci nie będą bowiem mogli płacić kartami. W tym czasie nie wypłacą także gotówki z bankomatów i nie wpłacą jej do wpłatomatów. Z kolei do 11:45 nie będą mogli dokonywać płatności w internecie.

mBank ostrzega, że nieco dłużej, bo już od 1:30 do 12:30 użytkownicy nie złożą wniosków. W tym czasie wyłączona będzie również mLinia.

Bank Pocztowy po raz kolejny postawił na prace nocne. Utrudnienia pojawią się o północy i zakończą się o 4:00 w niedzielę. Przez 4 godziny użytkownicy nie zrealizują transakcji w sklepach internetowych, do których potrzebna jest autoryzacja 3D Secure. Dodatkowo między 3:00 a 7:00 nie podłączą kart do portfela cyfrowego, a wysyłka powiadomień SMS będzie wstrzymana.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >