Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zmierzch najpopularniejszych baterii na świecie. Już niedługo nie będziesz ich potrzebować
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.01.2021 01:00

Zmierzch najpopularniejszych baterii na świecie. Już niedługo nie będziesz ich potrzebować

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 28.11.2018. n/z Baterie AA LR6.
East News, Arkadiusz Ziolek

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie wyglądało nowe rozwiązanie Samsunga

  • Kto będzie mógł skorzystać z ekologicznego pilota

  • Jakie jeszcze ekologiczne rozwiązania kryją się za propozycją Samsunga

Samsung i pilot "karmiony" energią słoneczną

Samsung, podobnie jak inne koncerny, coraz częściej stawia na ekologiczne rozwiązania. Okazuje się, że firma naprawdę wzięła sobie do serca kwestię dbania o środowisko i postanowiła stworzyć pilot zasilany energią słoneczną.

Samsung zaprezentował właśnie na CES 2021 model takiego pilota. Komputer Świat informuje, że pilot zasilany energią słoneczną będzie "dołączany do wybranych modeli telewizorów z linii Neo QLED i Lifestyle".

Koncern nazwał model Solar Cell Remote Control, a pilot został stworzony w taki sposób, aby spełniać ekologiczne założenia. Dzięki temu użytkownicy pilota nie będą musieli zamartwiać się tym, aby wymienić baterie w swoim sprzęcie.

Rocznie na świecie zużywa się setki milionów ton baterii, dlatego Samsung postanowił powiedzieć "Stop!" takim rozwiązaniom. Warto wiedzieć, że aktualnie zużyte baterie można segregować i umieszczać w specjalnych pojemnikach. Jednakże to nie koniec ekologicznych rozwiązań Samsunga.

Samsung chce bardziej proekologicznych rozwiązań

Portal gadzetomania.pl informuje, że 24 proc. zużytych do produkcji pilota materiałów pochodzi z recyklingu. Do jego produkcji wykorzystano przetworzone plastikowe butelki.

Samsung nie zdradził ile potrwa ładowanie takiego sprzętu, ale nawet jeśli ładowanie USB będzie dodatkiem, to jest to rozwiązanie warte uwagi. Oszczędność pieniędzy dla nas, ale także odciążenie dla środowiska.

Nie jest tajemnicą, że baterie alkaiczne napełniane są substancję chemiczną zwaną elektrolitem. Niestety, ale ten bardzo często po prostu wylewa się "paluszków" i może być nie tylko niebezpieczny dla środowiska, ale także dla użytkownika baterii.

Niewątpliwie należy docenić starania tak wielkiego koncernu jakim jest Samsung. Przypomnijmy, że największy śmieciarz świata, Coca-Cola zapowiedziała, że nie zrezygnuje z plastikowych butelek, ponieważ "klienci je lubią".

Tagi: Samsung