PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 24.02.2010 Edyta Gorniak i Dariusz Krupa - sprawa rozwodowa N/Z:sad
TRICOLORS/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Rozwód w efekcie pandemii. Adwokaci już się szykują na falę wniosków

Rozwód po zakończeniu pandemii czeka zapewne wiele małżeństw. A prawnicy z całego świata już się szykują na falę postępowań rozwodowych. Już sama kwarantanna ma doprowadzić wielu rozwodów. Adwokaci prognozują, że pierwsza fala nadejdzie w maju.

Rozwód przez koronawirusa

Nadeszły ciężkie czasy dla wszystkich. Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie można wychodzić - cały świat odbywa przymusową kwarantannę. A w sytuacji ciągłego przebywania ze swoją drugą połówką nietrudno o konflikt. Kwarantanna to wystawienie każdego związku na próbę. I niewykluczone, że wiele z nich skończy się rozwodem. Tak też się dzieje w Chinach, gdzie liczba rozwodów wzrasta.

W końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęW końcu dobre wiadomości związane z pandemią. Liczby, które dają nadziejęCzytaj dalej

Rozwód po epidemii

Jak podaje Wirtualna Polska, w Szanghaju, gdy tylko do pracy wrócił urząd stanu cywilnego, pod instytucją ustawiły się ogromne kolejki. W większości przypadków były to pary które chciały złożyć wniosek o rozwód. W rozmowie z agencją Bloomberg Steve Li, prawnik zajmujący się rozwodami, stwierdził, że ma o 25 procent więcej spraw niż zazwyczaj.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędny
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

Jednak Chiny to konserwatywny naród, w którym rozwodów jest mniej niż na Zachodzie. Specjaliści są pewni, że Europę i Amerykę czeka fala rozwodów. W Stanach Zjednoczonych już się zaczęło: prawnicy otrzymują telefony nawet w środku nocy - donosi “The New York Post”.

Rozwód przez kwarantannę

Także w Polsce szykuje się fala rozwodów. W rozmowie z WP Finanse adwokat Katarzyna Pawłowska stwierdziła, że przyczyną większej liczby rozwodów będzie kwarantanna.

Z kolei Aleksandra Marczewska z Centrum Kobieta i Rozwód zwraca uwagę, że na razie liczba zapytań o rozwód nie odbiega od normy. Jednak podkreśla, że może to być spowodowane zawieszeniem działania sądów. Ekspertka cytowana przez WP mówi, że to “cisza przed burzą” i szacuje, że wszystko się zmieni w maju.

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

Z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że aktualnie w Polsce dochodzi do ok. 63 tys. rozwodów rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News