BiznesINFO.pl > Handel > Rossmann wprowadzi nowe rozwiązanie we wszystkich swoich drogeriach. Chce zapewnić klientom większy komfort
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:41

Rossmann wprowadzi nowe rozwiązanie we wszystkich swoich drogeriach. Chce zapewnić klientom większy komfort

Rossmann stawia na kasy samoobsługowe
Wikipedia/Henryk Borawski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32368336

Rossmann w trosce o zdrowie klientów

Rossmann zapowiada poważne zmiany organizacyjne w swoich placówkach. Od połowy listopada w każdym sklepie stanie przynajmniej jedna kasa samoobsługowa.

Wiadomości Handlowe podają, że jeszcze na początku tego roku takich urządzeń w polskich oddziałach Rossmanna było 900. Według wstępnych planów do końca roku ich liczba miała zwiększyć się do 1450. Jednak druga fala pandemii i zaostrzenie reżimu sanitarnego skłoniło zarządców Rosmanna do podwojenia ich liczby – ma ich być łącznie 2100.

Według wyliczeń ok. 350 z nich to tzw. kasy hybrydowe. Tego typu urządzenia to nowinka technologiczna, z której można skorzystać tylko w sklepach Rossmann. Urządzenia co do zasady działają jako samoobsługowe, ale mogą być przestawione także na kasy tradycyjne. Wtedy za obsługę klienta, który może dokonać płatności gotówką, odpowiada pracownik drogerii.

1. Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem2. Polska w kryzysie, ludzie tracą oszczędności życia, a co robi rząd? Wydają na najdroższe mięsiwo, przepiórcze jaja i żywność, jak dla szlachty3. Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakane

Rossmann przygotowuje specjalne rozwiązanie dla seniorów

Zwiększenie liczby kas samoobsługowych to nie jedyny punkt nowej strategii, którą wdraża Rossmann. Spółka deklaruje, że już niedługo pojawi się także nowa, znacznie prostsza w obsłudze aplikacja kasowa. Funkcje i wygląd będą nawiązywały do mobilnej aplikacji Rossmann PL i oficjalnej strony internetowej.

- Obsługa kasy stanie się dla klientów jeszcze łatwiejsza. Na jej ekranie, w trzech prostych krokach, klienci zeskanują kartę Klubu Rossmann, następnie produkty, a na końcu wybiorą sposób płatności – tłumaczył Jakub Jankowski z działu prasowego Rossmanna.

Warto odnotować, że na monitorze nie będą wyskakiwały żadne reklamy czy dodatkowe pytania. Dzięki usprawnieniu aplikacji klient będzie mógł także sprawdzić, ile udało mu się zaoszczędzić na konkretnym produkcie, a ile na całych zakupach w Rossmannie. Zdaniem przedstawiciela drogerii może to przekonać seniorów do korzystania z wielofunkcyjnych kas samoobsługowych.

Rossmann uchodzi za jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie. Firma działa w Niemczech, Polsce, Austrii, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce został uruchomiony w 1993 r. w Łodzi. Według oficjalnych wyliczeń w 2019 r. liczba placówek na terenie naszego kraju wynosiła 1395. Rossmann zatrudnia w Polsce 18,7 tys. osób, a obsługuje 820 tys. klientów dziennie.

W ofercie drogerii można znaleźć 21 tys. artykułów, z czego 2 tys. to produkty marek własnych. Rossmann wprowadza do swoich sklepów ok. 7 tys. nowych towarów w skali roku. Zgodnie z szacunkami obroty Rossmanna w 2019 r. wyniosły 10,4 mld zł.

Tagi: zakupy sklep
Polecane