Rossmann ostrzega klientów przed oszustami
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32368336
Autor Stanisław Węgrowski - 4 Października 2019

Rossmann bije na alarm. Pod żadnym pozorem na odpowiadajcie na SMS

Rossmann ostrzega. Od października dużo osób otrzymuje SMS-y z informacją o wygranej w konkursie sieci - okazuje się, że to atak hakerski. Firma ostrzega, by pod żadnym pozorem nie odpowiadać na fałszywe wiadomości.

Rossmann nie prowadzi konkursu

Na telefony wielu osób przychodzą wiadomości SMS, których zostają poinformowani, że wygrali w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann. Nagroda opisywana w SMS-ie to nowy smartfon. Warunkiem, żeby go otrzymać, jest podanie numeru swojej karty płatniczej.

Niższa emerytura to prawo do renty. Wielu nie ma o tym pojęciaNiższa emerytura to prawo do renty. Wielu nie ma o tym pojęciaCzytaj dalej

Niestety, jest to atak hakerski. Zarówno konsumenci, jak i sklep Rossmann padli ofiarą tzw. phishingu. W otrzymywanej wiadomości jest podany link, w który trzeba wejść żeby odebrać nagrody, a tam “wygrany” jest proszony o podanie numeru karty w celu opłacenia wysyłki. Tak naprawdę chodzi o włączenie płatnej subskrupcji, która będzie pobierać pieniądze z karty. Atak hakerski trwa od początku października.

Rossmann padł ofiarą hakerów

Konsekwencje podania danych oszustom mogą być bardzo duże. Po wyłudzeniu danych z karty płatniczej uaktywniają oni subskrybcję, która pobiera pieniądze z karty. Ofiary ataku mogą tracić miesięcznie nawet 300 zł aż do momentu, kiedy subskrypcja nie zostanie wyłączona. Jednak to nie koniec konsekwencji. Dane z karty mogą zostać wykorzystane w inny sposób, np. sprzedane firmom bądź innym hakerom.

Możesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówMożesz ubiegać się o dofinansowanie na remont. Już 80 tys. wnioskówCzytaj dalej

Rossmann ostrzega

Firma Rossmann opublikowała komunikat na stronie internetowej, w którym ostrzega wszystkich klientów przed podejrzanymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów.

- “Szanowni Klienci, informujemy, że nasza firma nie prowadzi wysyłki SMS-ów, w których klienci są proszeni o kliknięcie w podejrzany link by np. odebrać nagrodę lub rzekomą przesyłkę od Rossmanna. Treść tych SMS-ów jest różna, na przykład: „Probowalismy sie z toba skontaktowac w sprawie twojej wygranej. Otrzymaj to tutaj : http: // …..” lub „Oczekująca przesyłka od Rossmanna dla Ciebie. Proszę sprawdzić szczegóły i potwierdzić: https://....., Nr. Przesyłki…..”. Tego typu SMS-y nie pochodzą od Rossmann SDP sp. z o.o. i ostrzegamy aby nie klikać w umieszczony w nich link." - czytamy w komunikacie biura prasowego firmy.

Pod żadnym pozorem nie można odpowiadać na takie wiadomości i w żadnym wypadku nie podawać jakichkolwiek danych.

Kaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieKaufland wycofuje żel pod prysznic. Może wywołać zakażenieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Złota jesień dla seniorów. Od dziś dostaną wyższe emerytury
  4. Nowe doniesienia w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura ujawnia szczegóły przesłuchania
  5. Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News