Roman Giertych zatrzymany
eastnews/Andrzej Iwanczuk/Reporter
Autor Radosław Święcki - 15 Października 2020

Potwierdzone: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Wzięli go z zaskoczenia

Adwokat, a w przeszłości wicepremier i lider Ligi Polskich Rodzin, Roman Giertych zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). O zatrzymaniu byłego polityka poinformowała jego córka Maria Giertych. Głos w sprawie zatrzymania zabrał już sam zainteresowany.

Roman Giertych zatrzymany

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała na Twitterze jego córka Maria. - W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje" - napisała Maria Giertych. W późniejszym poście Maria Giertych dodała: - Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS.

Głos na Twitterze zabrał w końcu sam Giertych sugerując, że jego zatrzymanie ma związek nie tylko z trudną sytuacją epidemiczną w Polsce (Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o nowym rekordzie - ponad 8000 - nowych zachorowań na koronawirusa), ale też jutrzejszym procesem biznesmena Leszka Czarneckiego, którego Giertych jest obrońcą.

- Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - napisał Giertych.

t

O zatrzymaniu m.in. Romana Giertycha w związku z działeniem na szkodę spółki giełdowej mówi Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych. - CBA zatrzymało biznesmena Ryszarda K., mec. Romana G. oraz inne osoby podejrzane w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej - napisał na Twitterze Żaryn.

Respiratory na wykończeniu. Zabraknie ich szybciej niż przypuszczano, data porażaRespiratory na wykończeniu. Zabraknie ich szybciej niż przypuszczano, data porażaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

NFZ wydało porażający komunikat. Jest nakaz ograniczenia świadczeń medycznychNFZ wydało porażający komunikat. Jest nakaz ograniczenia świadczeń medycznychCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Roman Giertych to były lider Ligi Polskich Rodzin, ugrupowania które w okresie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości przez pewien czas współrządziło z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego (lata 2006-2007). Giertych pełnił wówczas funkcję wicepremiera i ministra edukacji. Po klęsce wyborczej LPR w przedterminowych wyborach parlamentarnych 2007 Giertych wycofał się z polityki i wrócił do praktyki adwokackiej (został adwokatem m.in. rodziny Donalda Tuska). W ostatnich latach był jednym z najostrzejszych krytyków Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spożywanie posiłków na zupełnie innych zasadach. Wprowadzono nowe reguły epidemiczne
  2. Z ostatniej chwili: fala wezbraniowa idzie do Warszawy. Będą rozbierać most pontonowy
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Fatalne wieści dla kierowców. Unia ma wobec nas nowe plany
Skarbówka dostanie nowe uprawnienia. Kontrole będą częstsze i bardziej dokładneSkarbówka dostanie nowe uprawnienia. Kontrole będą częstsze i bardziej dokładneCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News