Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zbliża się wielkimi krokami
Flickr/Sejm RP, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Autor Maria Glinka - 17 Lipca 2020

Rekonstrukcja rządu już za pasem. Morawiecki wymieni kilka osób, znamy nazwiska

Mimo okresu wakacyjnego politycy partii rządzącej nie zwalniają tempa i szykują rekonstrukcję rządu. Czyja pozycja w Radzie Ministrów kierowanej przez Mateusza Morawieckiego jest zagrożona?

Rekonstrukcja rządu na horyzoncie

Jeszcze niedawno cały kraj żył wyborami prezydenckimi, a teraz czeka nas rekonstrukcja rządu. Zgodnie z ustaleniami Super Expressu powody do obaw może mieć aż pięciu ministrów. Utrata prestiżowego stanowiska grozi: ministrowi zdrowia (Łukasz Szumowski), ministrowi finansów (Tadeusz Kościński), ministrowi rolnictwa (Jan Krzysztof Ardanowski) i minister sportu (Danuta Dmowska-Andrzejuk) - podaje bankier.pl.

Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzoEmerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzoCzytaj dalej

W rozmowie z Super Expressem europoseł PiS Ryszard Czarnecki wyznał, że rekonstrukcja rządu może nastąpić "wcześniej niż po wakacjach". Inny polityk partii rządzącej zdradził, że w ramach rekonstrukcji rządu część resortów zostanie połączona.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzję

Ministrowie do wymiany

Nieoficjalnie mówi się, że minister zdrowia sam nie wyraża chęci dalszego kierowania resortem. Łukasz Szumowski dowodzi Ministerstwem Zdrowia od 2018 r., a w trakcie pandemii zasłynął z afery maseczkowej i zaginionych respiratorów.

Nowe świadczenie ze zgodą całego Sejmu. Seniorzy mogą liczyć przynajmniej na 2,4 tys. zł, ale nie wszyscyNowe świadczenie ze zgodą całego Sejmu. Seniorzy mogą liczyć przynajmniej na 2,4 tys. zł, ale nie wszyscyCzytaj dalej

Według doniesień Super Expressu minister finansów ma stracić stanowisko, ponieważ będzie kandydował na przewodniczącego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Tadeusz Kościński, bankier urodziny w Londynie, stoi na czele resortu od 2019 r., kiedy to zastąpił Jerzego Kwiecińskiego.

Jednym z głównych punktów rekonstrukcji rządu ma być zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. Anonimowy członek PiS wyznał, że Jan Krzysztof Ardanowski "będzie musiał odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL". Polityk, który dowodzi resortem od 2018 r., wsławił się wypowiedzią, w której sugerował nauczycielom podjęcie pracy na roli, jeżeli stracą pracę w czasie pandemii.

"Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony" - wyjawił jeden z członków PiS. Danuta Dmowska-Andrzejuk, która kieruje resortem sportu od 2019 r., jest byłą szpadzistką z wieloma sukcesami rangi międzynarodowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Andrzej Strzelecki, aktor przegrał walkę z rakiem
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Stało się, NBP już potwierdził. Podwyżki cen są największe od 19 lat, a może być gorzejStało się, NBP już potwierdził. Podwyżki cen są największe od 19 lat, a może być gorzejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News