BiznesINFO.pl
jacek sasin

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 21.07.2020. KPRM.

Co w końcu z rekompensatami za prąd? Jacek Sasin z zadziwiającą odpowiedzią

4 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Rekompensata za prąd to temat powracający jak bumerang. Nie inaczej było w przypadku najnowszego wywiadu ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. Jego odpowiedź na ten temat zaskoczyła wszystkich.

Rekompensata za prąd oczami Jacka Sasina

Rekompensata za prąd powraca jak bumerang w obietnicach rządu. Jak powiedział Jacek Sasin w wywiadzie dla RMF FM, ministerstwo aktywów państwowych przygotowało projekt ustawy przyznającej rekompensaty za podwyżkę prądu, ale szybko dodaje, że dysponentem projektu jest Ministerstwo Klimatu. Na ten moment nie wiadomo kiedy pieniądze zostaną wypłacone.

Rekompensata za prąd nie może zostać wypłacona, ponieważ zdaniem Jacka Sasina, nie jest to decyzja jednoosobowa. - Ja jestem zwolennikiem tych rekompensat, przygotowałem taki projekt, on jest gotowy, w każdej chwili może być przedstawiony - powiedział Sasin i dodał, że on namawiałby ministra klimatu i rząd do tego, aby ten projekt stał się faktem. 

Rekompensata za prąd dla wybranych

Rekompensata za prąd przysługuje odbiorcom końcowym energii elektrycznej w gospodarstwach domowych za podwyżki cen prądu w 2020 r. Odbiorcy prądu muszą składać deklaracje, że nie przekroczyli w 2019 r. tzw. II progu podatkowego, czyli 85 528 zł. Za wyliczenie rekompensat za prąd odpowiedzialni będą odpowiedzialni dystrybutorzy i sprzedawcy energii. Pieniądze będą wypłacane z  Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny.

Rekompensata za prąd szokuje jeszcze bardziej po słowach Jacka Sasina. - Ja nie odpowiadam za wszystkie sprawy w rządzie [...]. To są zawsze decyzje, które wymagają namysłu, podjęcia. Tak jak mówię, są różne zdania. Mogą być różne zdania na ten temat - powiedział w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem, Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych w podobnym tonie na temat rekompensat za prąd wypowiedział się już w maju w wywiadzie dla Radia Plus.

<

Tagi:

prądPolskapieniądze

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunk&oacute;w międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zaw&oacute;d, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial &quot;House of Cards&quot;. Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

A1 na finiszu. Czesi dojadą nad Bałtyk autostradą

Czytaj więcej >

Polska i Świat

28 tys. euro za przeprowadzkę. Włoskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemiecka prasa o sprawie “Patriotów”: antyniemieckość ważniejsza od bezpieczeństwa

Czytaj więcej >
Ceny gazu wpływają na wzrost cen żywności

Polska i Świat

Australijski gigant nieruchomości wprowadza zmiany. Rezygnuje z gazu ziemnego w budynkach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >