Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowa lista refundowanych leków. Jest niespodzianka dla młodych mam
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 08.08.2020 02:00

Nowa lista refundowanych leków. Jest niespodzianka dla młodych mam

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 22.11.2019. n/z Dokumentacja medyczna.
https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek

Refundowane leki już we wrześniu

Refundowane leki pozwalają wielu Polakom nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim umożliwiają prawidłowe leczenie. Leki refundowane pozwalają pacjentom nabyć potrzebne medykamenty za niższą cenę lub całkowicie za darmo. Ministerstwo Zdrowia uruchomiło stronię internetową w celu dokładnego poinformowania wszystkich beneficjentów leków. 

Obecnie w resorcie zdrowia trwają prace nad wrześniową listą leków refundowanych. Na rządowej stronie pojawiła się informacja o możliwości zgłaszania ewentualnych uwag do projektu na podany adres mailowy do czwartku, 13 sierpnia br.

Refundowane leki dla kobiet w ciąży

Refundowane leki we wrześniu będą zawierały na swojej liście medykamenty potrzebne dla kobiet w ciąży. Jest to pierwsza lista leków refundowanych dla kobiet w ciąży. Lista ta będzie sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana - podkreślono w komunikacie.

"Projekt zawiera również leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowych. Aby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji." - napisał na swoim koncie na Twitterze Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia.