BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Koszyk zakupowy na tle pieniedzy.

East News, Arkadiusz Ziolek

Jest nowy hit sprzedażowy w naszym kraju. Wysyp ofert po wpisie Ministerstwa Zdrowia

30 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Pulsoksymetr to absolutny hit sprzedażowy tegorocznego Black Friday, a to wszystko za sprawą umieszczonego przez Ministerstwo Zdrowia wpisu na oficjalnej stronie. Czym jest pulsoksymetr i do czego przyda się w dobie pandemii koronawirusa?

Pulsoksymetr elementem strategii walki z koronawirusem

Na rządowej stronie Ministerstwa Zdrowia wraz z początkiem listopada pojawiła się informacja dotycząca rozszerzenia strategii walki z koronawirusem. Jednym z jej elementów jest program Domowej Opieki Medycznej, a ten z kolei wiąże się z pulsoksymetrem.

Program Domowej Opieki Medycznej jest skierowany przede wszystkim dla pacjentów z grup ryzyka, leczonych w warunkach domowych, zagrożonych nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. Są to m.in. osoby powyżej 55 roku życia oraz pacjenci z chorobami współistniejącymi tj.: choroby serca, niewydolność nerek, choroby nowotworowe, cukrzyca typu 2 i inne - napisało MZ. O tym, czy dana osoba może zostać objęta programem DOM decyduje lekarz pierwszego kontaktu.

Pacjenci zakwalifikowani do programu otrzymają pulsoksymetry oraz dostęp do portalu pulsocare, gdzie będą mogli przekazywać i monitorować dane o swoim stanie zdrowia. Pulsoksymetr będzie mierzył saturację krwi.

Jak się okazuje, pulsoksymetr to niepozorne i małe urządzenie zakładane na palec, a przy korzystaniu z niego należy pamiętać o kilku ważnych sprawach, bowiem mogą one poważnie wpłynąć na wynik.

Pulsoksymetr hitem sprzedażowym Black Friday

Resort zdrowia przestrzega przed tym, aby w trakcie badania nie ruszać palcem i mieć suche dłonie. Istotne są także paznokcie pomalowane lakierem oraz zbyt długa płytka paznokcia. 

Jednocześnie ministerstwo zaznacza, że prawidłowa saturacja krwi u osób zdrowych wynosi ok. 95 - 100 proc. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy wyniki pomiaru wskazują na zakażenie koronawirusem.

Zatem nic dziwnego, że Polacy tłumnie ruszyli kupować pulsoksymetry i stały się one w efekcie sprzedażowym hitem. Jak podaje Komputer Świat, w ostatnich dnia na Allegro sprzedały się dziesiątki tysięcy pulsoksymetrów. Co więcej, portal podaje, że wielu sprzedawców zdecydowało się na obniżenie cen urządzenia.

Pamiętajmy o tym, że pulsoksymetry możemy kupić nie tylko w serwisach typu Allegro, ale również w innych sklepach. Obecnie największą popularnością cieszą się pulsoksymetry napalcowe marki Contec.

Tagi:

Koronawiruszdrowiezakupypromocjeminister zdrowia

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >
Protest ratowników

Polska i Świat

Protesty w Ułan Bator. Demonstranci domagają się śledztwa w sektorze węglowym

Czytaj więcej >
prawo jazdy na traktor

Polska i Świat

Będą nowe dopłaty dla rolników. Więcej pieniędzy niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykują się spore zmiany w kadrach PKO BP. Przetasowania na najwyższych szczeblach

Czytaj więcej >
Uwaga na oszustwa przez telefon.

Polska i Świat

ZUS ostrzega przed dziwnymi telefonami. Dzwonią oszuści

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Polska i Świat

Nadchodzą znaczne zmiany w prawie pogrzebowym. Jest apel o wzrost zasiłku

Czytaj więcej >