fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Koszyk zakupowy na tle pieniedzy.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 30 Listopada 2020

Jest nowy hit sprzedażowy w naszym kraju. Wysyp ofert po wpisie Ministerstwa Zdrowia

Pulsoksymetr to absolutny hit sprzedażowy tegorocznego Black Friday, a to wszystko za sprawą umieszczonego przez Ministerstwo Zdrowia wpisu na oficjalnej stronie. Czym jest pulsoksymetr i do czego przyda się w dobie pandemii koronawirusa?

Pulsoksymetr elementem strategii walki z koronawirusem

Na rządowej stronie Ministerstwa Zdrowia wraz z początkiem listopada pojawiła się informacja dotycząca rozszerzenia strategii walki z koronawirusem. Jednym z jej elementów jest program Domowej Opieki Medycznej, a ten z kolei wiąże się z pulsoksymetrem.

Program Domowej Opieki Medycznej jest skierowany przede wszystkim dla pacjentów z grup ryzyka, leczonych w warunkach domowych, zagrożonych nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. Są to m.in. osoby powyżej 55 roku życia oraz pacjenci z chorobami współistniejącymi tj.: choroby serca, niewydolność nerek, choroby nowotworowe, cukrzyca typu 2 i inne - napisało MZ. O tym, czy dana osoba może zostać objęta programem DOM decyduje lekarz pierwszego kontaktu.

Pacjenci zakwalifikowani do programu otrzymają pulsoksymetry oraz dostęp do portalu pulsocare, gdzie będą mogli przekazywać i monitorować dane o swoim stanie zdrowia. Pulsoksymetr będzie mierzył saturację krwi.

Jak się okazuje, pulsoksymetr to niepozorne i małe urządzenie zakładane na palec, a przy korzystaniu z niego należy pamiętać o kilku ważnych sprawach, bowiem mogą one poważnie wpłynąć na wynik.

Olbrzymie zmiany w przepisach drogowych. Piesi z zakazem używania telefonówOlbrzymie zmiany w przepisach drogowych. Piesi z zakazem używania telefonówCzytaj dalej

TEKSTY WYBRANE DLA CIEBIE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Nadchodzi europejska emerytura. System w Polsce zmieni się nie do poznania
 3. Niewiarygodny list abp Gądeckiego. Miało być o adwencie, pisał o aborcji i Janie Pawle II
 4. PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożność

Pulsoksymetr hitem sprzedażowym Black Friday

Resort zdrowia przestrzega przed tym, aby w trakcie badania nie ruszać palcem i mieć suche dłonie. Istotne są także paznokcie pomalowane lakierem oraz zbyt długa płytka paznokcia.

Jednocześnie ministerstwo zaznacza, że prawidłowa saturacja krwi u osób zdrowych wynosi ok. 95 - 100 proc. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy wyniki pomiaru wskazują na zakażenie koronawirusem.

Zatem nic dziwnego, że Polacy tłumnie ruszyli kupować pulsoksymetry i stały się one w efekcie sprzedażowym hitem. Jak podaje Komputer Świat, w ostatnich dnia na Allegro sprzedały się dziesiątki tysięcy pulsoksymetrów. Co więcej, portal podaje, że wielu sprzedawców zdecydowało się na obniżenie cen urządzenia.

Pamiętajmy o tym, że pulsoksymetry możemy kupić nie tylko w serwisach typu Allegro, ale również w innych sklepach. Obecnie największą popularnością cieszą się pulsoksymetry napalcowe marki Contec.

Policjanci coraz częściej otrzymują wezwania do sklepów. Skala przestępstw rośnie właściwie z dnia na dzieńPolicjanci coraz częściej otrzymują wezwania do sklepów. Skala przestępstw rośnie właściwie z dnia na dzieńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
 2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
 4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
 5. Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach na Black Friday. Sieci rozdają produkty za darmo
 6. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
 7. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News