BiznesINFO.pl
Rekordowe zainteresowanie PUE w związku z bonem turystycznym

Pixabay/gosiak1980

Polacy masowo zakładają konta na rządowej platformie. Bez tego nie otrzymają wsparcia

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Rekordowe 100 tys. Polaków zarejestrowało się we wtorek na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS - poinformował państwowy ubezpieczyciel. Bez rejestracji na rządowej platformie nie ma możliwości skorzystania z wprowadzonego właśnie bonu turystycznego

Rekordowa zainteresowanie PUE

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) poinformował wczoraj, że aż 100 tys. nowych użytkowników zarejestrowało się we wtorek na PUE, co - jak podkreśla państwowy ubezpieczyciel - jest rekordem. Ogromne zainteresowanie rządową platformą ma związek z wprowadzeniem bonu turystycznego o wartości 500 zł, z którego skorzystanie nie jest możliwe bez zarejestrowania się na PUE.

Nowe rządowe świadczenie weszło w życie 1 sierpnia br. po tym jak w lipcu zostało przyjęte przez parlament i podpisane przez prezydenta (autorem obecnej koncepcji bonu jest właśnie prezydent Andrzej Duda). Skorzystać z bonu turystycznego mogą rodzice dzieci do 18. roku życia. Wystarczy - jak przypomina Bankier.pl - zarejestrować się na platformie PUE ZUS, a następnie aktywować bon. Uprawnieni do skorzystania ze świadczenia otrzymają kod za pomocą którego będą mogli opłacić m.in. noclegi czy wycieczki turystyczne. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em. Z bonu będzie można skorzystać do końca marca 2022 roku. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze. 

Z danych podanych przez Bankier.pl wynika, że Polacy aktywowali dotąd ponad 360 tys. bonów turystycznych. Ponadto złożonych zostało blisko 20 tys. wniosków o dodatkowy bon w związku z posiadaniem przez dziecko stopnia niepełnoprawności. Dotychczas dokonano prawie 15 tys. płatności bonami na kwotę ponad 10 mln zł.

Tagi:

ZUS

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >