BiznesINFO.pl
W ten weekend przerwy techniczne w aż 8 bankach

Peakpx

Przerwy techniczne w aż 8 bankach. W weekend klientów czekają spore utrudnienia

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Aż osiem banków zapowiedziało na ten weekend przerwy techniczne. Sprawdźcie z jakimi utrudnieniami muszą się liczyć klienci instytucji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Przerwy techniczne na ten weekend zapowiedziało aż 8 banków

  • W którym banku utrudnienia już za klientami

  • W którym banku przerwa techniczna potrwa niemal całą niedzielę

Przerwa techniczna w aż 8 bankach

Weekend to nie tylko czas wypoczynku, ale też przerw technicznych w bankach. Na pierwszy wiosenny weekend utrudnienia zapowiedziało aż osiem instytucji. W niektórych prace techniczne zaczęły się już wczoraj.

To przypadek Banku Pocztowego, w którym przerwa techniczna miała miejsce w piątek między godziną 20.00 a 23.00, co oznacza, że utrudnienia już za klientami. We wspomnianych godzinach nie nie mieli oni możliwości składania wniosków.

Z dłuższą przerwą musieli się natomiast liczyć klienci BNP Paribas Bank Polska, gdzie prace techniczne rozpoczęły się wczoraj o 21.00 i zakończyły dziś o 7.00. W tym czasie jak podaje serwis dobreprogramy.pl nie było możliwe korzystanie z BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host. Na tym jednak nie koniec, bo kolejną przerwę w BNP Paribas zaplanowano w niedzielę w godzinach 2.00-3.00, kiedy to zostaną przeprowadzone prace techniczne uniemożliwiające dostęp do GOonline i aplikacji GOmobile.

Dziś o 22.00 rozpocznie się przerwa techniczna w banku Credit Agricole. Potrwa ona do jutra do 11.00. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z: serwisów CA24, chatbota, automatycznego serwisu telefonicznego IVR, płatności internetowych Przelew Online, a także BLIK-a.

Cierpliwością będą musieli wykazać się klienci drugiego co do wielkości banku w Polsce, czyli Pekao. Przerwy techniczne zaplanowano bowiem na sobotę, niedzielę, a także na poniedziałek. Zaczęło się minionej nocy (między 1:30 a 2:30), kiedy to niedostępne były usługi Pekao24, a także serwisu maklerskiego. Z kolei dziś w nocy nie będzie możliwe korzystanie z przelewów natychmiastowych „Elixir” oraz systemu BLIK. Przerwa ma trwać od północy do 7.30 w niedzielę. Krócej, bo od 1.00 do 6.00 w nocy z niedzielę na poniedziałek ponownie zostaną wyłączone usługi maklerskie oraz Pekao24. Pekao zapowiada również niedostępność aplikacji PeoPay i transakcji dokonywanych za pomocą kart.

Przerwa techniczna także w ING, mBanku i Nest Banku

Prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę także w ING Banku Śląskim, gdzie między północą a 5.30 niedostępne będą płatności kartą w internecie, aktywacja kart, zmiana limitów transakcyjnych, nadawanie kodów PIN, zamawianie nowych kart płatniczych, przypisywanie kart w aplikacjach Moje ING Mobile, Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay.

ING Bank Śląski jak podaje serwis dobreprogramy.pl zapowiada, że niemożliwe będą też przelewy z rachunku karty kredytowej, realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej czy składanie wniosku o pożyczkę lub otwieranie kont oszczędnościowych. Mogą również wystąpić problemy usług związanych z kartami ING Business.

Poza wspomnianymi wyżej bankami przerwa techniczna w nocy z soboty na niedzielę planowana jest również w mBanku, a także w Nest Banku. W przypadku pierwszej instytucji, między godziną 2.00 a 8.15 nie będzie możliwe korzystanie z kar płatniczych. Niedostępne będą zarówno płatności kartą w sklepach stacjonarnych jak i online. Na tym jednak nie koniec utrudnień, ponieważ w tym czasie klienci mBanku nie będą mieli również możliwości skorzystania z bankomatów i wpłatomatów. Między godziną 1:30 a 11.00 nie będzie również możliwości złożenia wniosku w serwisie transakcyjnym i aplikacji.

W Nest Banku prace techniczne zaczną się dziś o północy i potrwają do 6.00 rano w niedzielę. Instytucja zapowiada jeszcze jedną przerwę, która rozpocznie się w niedzielę o północy i zakończy w poniedziałek o 4.00 rano. W tym czasie klienci mogą się spodziewać problemów z transakcjami kartą w internecie z wykorzystaniem 3D Secure, zmianą kodu PIN czy aktywacją karty.

Niedziela pod znakiem przerw technicznych w Toyota Banku

Niedziela upłynie pod znakiem przerw technicznych w Toyota Banku. Zacznie się w godzinach 00:00 – 4.00, a później między 6.00 a 11.00. W tym czasie mogą wystąpić problemy z aktywacją i zastrzeganiem karty, a także zmianą limitów. Na tym jednak się nie skończy, gdyż między 8.00 a 21.00 mogą pojawić się również trudności z autoryzacją transakcji, dostępem do bankowości internetowej, automatycznego serwisu telefonicznego, płatności ekspresowych oraz systemu składania wniosków online.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >