Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przerwy techniczne w aż 8 bankach. W weekend klientów czekają spore utrudnienia
Radosław Święcki
Radosław Święcki 20.03.2021 01:00

Przerwy techniczne w aż 8 bankach. W weekend klientów czekają spore utrudnienia

W ten weekend przerwy techniczne w aż 8 bankach
Peakpx

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Przerwy techniczne na ten weekend zapowiedziało aż 8 banków

  • W którym banku utrudnienia już za klientami

  • W którym banku przerwa techniczna potrwa niemal całą niedzielę

Przerwa techniczna w aż 8 bankach

Weekend to nie tylko czas wypoczynku, ale też przerw technicznych w bankach. Na pierwszy wiosenny weekend utrudnienia zapowiedziało aż osiem instytucji. W niektórych prace techniczne zaczęły się już wczoraj.

To przypadek Banku Pocztowego, w którym przerwa techniczna miała miejsce w piątek między godziną 20.00 a 23.00, co oznacza, że utrudnienia już za klientami. We wspomnianych godzinach nie nie mieli oni możliwości składania wniosków.

Z dłuższą przerwą musieli się natomiast liczyć klienci BNP Paribas Bank Polska, gdzie prace techniczne rozpoczęły się wczoraj o 21.00 i zakończyły dziś o 7.00. W tym czasie jak podaje serwis dobreprogramy.pl nie było możliwe korzystanie z BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host. Na tym jednak nie koniec, bo kolejną przerwę w BNP Paribas zaplanowano w niedzielę w godzinach 2.00-3.00, kiedy to zostaną przeprowadzone prace techniczne uniemożliwiające dostęp do GOonline i aplikacji GOmobile.

Dziś o 22.00 rozpocznie się przerwa techniczna w banku Credit Agricole. Potrwa ona do jutra do 11.00. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z: serwisów CA24, chatbota, automatycznego serwisu telefonicznego IVR, płatności internetowych Przelew Online, a także BLIK-a.

Cierpliwością będą musieli wykazać się klienci drugiego co do wielkości banku w Polsce, czyli Pekao. Przerwy techniczne zaplanowano bowiem na sobotę, niedzielę, a także na poniedziałek. Zaczęło się minionej nocy (między 1:30 a 2:30), kiedy to niedostępne były usługi Pekao24, a także serwisu maklerskiego. Z kolei dziś w nocy nie będzie możliwe korzystanie z przelewów natychmiastowych „Elixir” oraz systemu BLIK. Przerwa ma trwać od północy do 7.30 w niedzielę. Krócej, bo od 1.00 do 6.00 w nocy z niedzielę na poniedziałek ponownie zostaną wyłączone usługi maklerskie oraz Pekao24. Pekao zapowiada również niedostępność aplikacji PeoPay i transakcji dokonywanych za pomocą kart.

Przerwa techniczna także w ING, mBanku i Nest Banku

Prace techniczne w nocy z soboty na niedzielę także w ING Banku Śląskim, gdzie między północą a 5.30 niedostępne będą płatności kartą w internecie, aktywacja kart, zmiana limitów transakcyjnych, nadawanie kodów PIN, zamawianie nowych kart płatniczych, przypisywanie kart w aplikacjach Moje ING Mobile, Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay.

ING Bank Śląski jak podaje serwis dobreprogramy.pl zapowiada, że niemożliwe będą też przelewy z rachunku karty kredytowej, realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej czy składanie wniosku o pożyczkę lub otwieranie kont oszczędnościowych. Mogą również wystąpić problemy usług związanych z kartami ING Business.

Poza wspomnianymi wyżej bankami przerwa techniczna w nocy z soboty na niedzielę planowana jest również w mBanku, a także w Nest Banku. W przypadku pierwszej instytucji, między godziną 2.00 a 8.15 nie będzie możliwe korzystanie z kar płatniczych. Niedostępne będą zarówno płatności kartą w sklepach stacjonarnych jak i online. Na tym jednak nie koniec utrudnień, ponieważ w tym czasie klienci mBanku nie będą mieli również możliwości skorzystania z bankomatów i wpłatomatów. Między godziną 1:30 a 11.00 nie będzie również możliwości złożenia wniosku w serwisie transakcyjnym i aplikacji.

W Nest Banku prace techniczne zaczną się dziś o północy i potrwają do 6.00 rano w niedzielę. Instytucja zapowiada jeszcze jedną przerwę, która rozpocznie się w niedzielę o północy i zakończy w poniedziałek o 4.00 rano. W tym czasie klienci mogą się spodziewać problemów z transakcjami kartą w internecie z wykorzystaniem 3D Secure, zmianą kodu PIN czy aktywacją karty.

Niedziela pod znakiem przerw technicznych w Toyota Banku

Niedziela upłynie pod znakiem przerw technicznych w Toyota Banku. Zacznie się w godzinach 00:00 – 4.00, a później między 6.00 a 11.00. W tym czasie mogą wystąpić problemy z aktywacją i zastrzeganiem karty, a także zmianą limitów. Na tym jednak się nie skończy, gdyż między 8.00 a 21.00 mogą pojawić się również trudności z autoryzacją transakcji, dostępem do bankowości internetowej, automatycznego serwisu telefonicznego, płatności ekspresowych oraz systemu składania wniosków online.