Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi
Radosław Święcki
Radosław Święcki 05.05.2020 02:00

Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

Porozumienie bez porozumienia ws. wyborów
biznesinfo

Porozumienie bez porozumienia

Porozumienie Jarosława Gowina podzielone w sprawie majowych wyborów korespondencyjnych. We wtorek po południu odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezesa zarząd krajowego partii Arkadiusza Urbana, a także posła Włodzimierza Tomaszewskiego i członka zarządu ugrupowania Jacka Szczota.

- Wybory powinny odbyć się jak najszybciej, możliwe także w trybie korespondencyjnym – podkreślili podczas konferencji politycy, apelując do partyjnych kolegów o poparcie ustawy ws. głosowania korespondencyjnego.

- Zwracamy się do posłów, zwłaszcza posłów Porozumienia, ale także wszystkich posłów, by zdecydowali o przyjęciu ustawy, która pozwalać będzie na powszechne głosowanie korespondencyjne w maju - niezależnie, który to będzie termin maja, ale żeby to głosowanie było w maju – powiedział Tomaszewski, który – na co warto zwrócić uwagę – jako jedyny spośród trójki uczestniczących w konferencji polityków jest posłem.

O braku porozumienia w Porozumieniu w kwestii wyborów świadczy fakt, że jeszcze w trakcie trwania konferencji polityków partii, rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka zamieściła twitt, w którym podkreśliła, że stanowisko Tomaszewskiego jest jego indywidualną opinią.

- Stanowisko zaprezentowane przez posła Włodzimierza Tomaszewskiego jest jego indywidualna opinią. Stanowisko partii Porozumienie reprezentuje jej Prezes Jarosław Gowin – napisała Sroka.

Z wcześniejszych doniesień medialnych wynika, że przeciw majowym wyborom może zagłosować 12 z 18 posłów partii Gowina. Głosowanie w tej sprawie w Sejmie zaplanowano na czwartek.