Porozumienie bez porozumienia ws. wyborów
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 5 Maja 2020

Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

Nieporozumienie w Porozumieniu Jarosława Gowina w sprawie wyborów korespondencyjnych. Wiceprezes zarządu krajowego partii Arkadiusz Urban zaapelował we wtorek do partyjnych kolegów o poparcie ustawy w tej sprawie. Kluczowe głosowanie w czwartek.

Porozumienie bez porozumienia

Porozumienie Jarosława Gowina podzielone w sprawie majowych wyborów korespondencyjnych. We wtorek po południu odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezesa zarząd krajowego partii Arkadiusza Urbana, a także posła Włodzimierza Tomaszewskiego i członka zarządu ugrupowania Jacka Szczota.

- Wybory powinny odbyć się jak najszybciej, możliwe także w trybie korespondencyjnym – podkreślili podczas konferencji politycy, apelując do partyjnych kolegów o poparcie ustawy ws. głosowania korespondencyjnego.

- Zwracamy się do posłów, zwłaszcza posłów Porozumienia, ale także wszystkich posłów, by zdecydowali o przyjęciu ustawy, która pozwalać będzie na powszechne głosowanie korespondencyjne w maju - niezależnie, który to będzie termin maja, ale żeby to głosowanie było w maju – powiedział Tomaszewski, który – na co warto zwrócić uwagę – jako jedyny spośród trójki uczestniczących w konferencji polityków jest posłem.

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne

O braku porozumienia w Porozumieniu w kwestii wyborów świadczy fakt, że jeszcze w trakcie trwania konferencji polityków partii, rzeczniczka ugrupowania Magdalena Sroka zamieściła twitt, w którym podkreśliła, że stanowisko Tomaszewskiego jest jego indywidualną opinią.

- Stanowisko zaprezentowane przez posła Włodzimierza Tomaszewskiego jest jego indywidualna opinią. Stanowisko partii Porozumienie reprezentuje jej Prezes Jarosław Gowin – napisała Sroka.

Z wcześniejszych doniesień medialnych wynika, że przeciw majowym wyborom może zagłosować 12 z 18 posłów partii Gowina. Głosowanie w tej sprawie w Sejmie zaplanowano na czwartek.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  2. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News