Program pomocy dla przedsiębiorców zaakceptowany przez UE
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 25 Kwietnia 2020

UE zaakceptowała program pomocowy rządu. Do Polaków trafią kolejne 3 mld zł

Komisja Europejska zatwierdziła kolejny program pomocowy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu do Polaków będą mogły trafić kolejne 3 mld zł, które zostaną przekazane na pomoc doraźną jak i przyszłą dla przedsiębiorców - pisze Puls Biznesu.

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała PAP, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na przekazanie przez rząd kolejnych pieniędzy, które mają wspomóc polskich przedsiębiorców w finansowanie bieżącej działalności jak i planowaniu inwestycji.

Pomoc dla przedsiębiorców ulegnie wzmocnieniu

Środki, z których ma zostać sfinansowana pomoc dla przedsiębiorców będą pochodzić z programów operacyjnych na lata 2014 - 2020 w celu wspierania polskiej gospodarki w związku z efektami wystąpienia pandemii COVID-19.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że decyzja Brukseli wcale nie sprawiła, że przybyło nam pieniędzy. Pieniądze pochodzą bowiem z instrumentów zwrotnych z lat 2014-2020, które pochodziły z Brukseli, a nie zostały wykorzystane. Dzięki akceptacji Komisji Europejskiej pieniądze w pełni legalnie mogą trafić teraz do polskich przedsiębiorców i zarówno oni jak i resort nie muszą się obawiać, że działają w sposób nielegalny, co mogłoby spowodować liczne kłopoty w przyszłości.

Ważne informacje dla osób planujących wesela. Premier nie przedstawił jednak dobrych wieściWażne informacje dla osób planujących wesela. Premier nie przedstawił jednak dobrych wieściCzytaj dalej

Jak ma wyglądać pomoc dla przedsiębiorców?

Szefowa MFiPR przekazała do wiadomości publicznej, że pomoc ma polegać przede wszystkim na udzielaniu przedsiębiorcom nieoprocentowanych pożyczek. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z pomocy będą mieli do zwrotu jedynie kwotę, którą pożyczyli. Pojawi się także możliwość otrzymania pomocy przy spłacie odsetek. Pomoc będzie mogła być wykorzystana zarówno na inwestycje jak i na bieżącą działalność przedsiębiorstwa.

Rozporządzenie ma wejść w życie od razu po dostosowaniu go do decyzji Komisji Europejskiej i przejściu całej krajowej drogi legislacyjnej. Małgorzata Jarosińska-Jedynak dodała także, że rozporządzenie jest elementem Funduszowego Pakietu Antywirusowego, co oznacza również, że jego wprowadzenie daje nowe możliwości antykryzysowego wykorzystania funduszy unijnych.

Budżet funduszu wynosi 3 mld zł, a maksymalna kwota jaką w ramach funduszu będzie mógł otrzymać jeden przedsiębiorca, to nawet 800 tys. euro. - podaje "Puls Biznesu" za PAP.

Nieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaNieprawidłowości w sklepach Biedronki? Sprawa na tyle poważna, że głos zabrała Komisja EuropejskaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa ciała w Wiśle. Akcja policji, sprawą już zajmuje się prokurator
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna liczba zgonów przekroczona. Smutek, który trudno opisać, liczba ofiar koronawirusa jest przytłaczająca

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News