BiznesINFO.pl
Fot. Piotr Molecki/East News, Konotopa, 17.07.2019. Kolejny dzien poszukiwan 5-letniego Dawida Zukowskiego. Dzialania policji w rejonie wezla Konotopa.

Fot. Piotr Molecki/East News

Policja mówi o niechlubnym rekordzie. Tylko 426 ukaranych za nietrzeźwość jednego dnia

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Udostępnij:

Policja nie ma co kryć zaskoczenia po kontrolach, które miały miejsce 1 maja na polskich drogach. Zgodnie z danymi policyjnymi pierwszy dzień majówki 2021 rok zostanie zapamiętany na długo. Padł bowiem rekord kierowców przyłapanych na podwójnym gazie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ilu pijanych kierowców przyłapano na polskich drogach 1 maja

  • Jak skala tego procederu ma się do poprzedniego roku

  • Ilu policjantów czuwa nad bezpieczeństwem Polaków w majówkę

Policja przekazała porażające dane

Aż trudno uwierzyć, że pomimo głośnych nawoływań z wszelkich źródeł i akcji edukacyjnych mających na celu uświadomić Polaków, że siadanie za kółko pod wpływem jest złe, wciąż dochodzi do takich wydarzeń. 1 maja zapamiętamy na długo właśnie przez natężenie pijanych na drodze.

Zgodnie z danymi, którymi dysponuje policja, 1 maja na polskich drogach zatrzymano rekordową liczbę 426 pijanych kierowców. Liczba ta znacznie przebija "wynik" z 2020 roku.

W pierwszy dzień ostatniej majówki przyłapano znacznie mniej pijanych za kółkiem. Mowa bowiem o 282 osobach nietrzeźwych prowadzących pojazdy.

Komisarz Robert Opas z Biura Drogowego Komendy Głównej Policji przekazał, że oprócz zatrzęsienia pijanych za kółkiem nie może cieszyć skala innych incydentów, jakie miały miejsce na polskich drogach. Na tych doszło bowiem 1 maja także do 54 wypadków, w których rannych zostało 76 osób, a 5 zginęło.

Majówka pod pilnym okiem. Policja kontroluje polskie drogi

W przypadku jednak podanych wyżej zdarzeń można mówić o statystykach zbliżonych do tych zeszłorocznych, a nie przebijających je. Pozytywów można jednak doszukiwać się w spadku liczby osób znacznie przekraczających prędkość.

122 kierowców straciło swoje prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h. To znaczna różnica względem minionej majówki, ponieważ w 2020 roku takich przypadków na polskich drogach było aż 296.

Policja nie ustaje jednak w kontrolowaniu sytuacji na drogach. Mamy dopiero drugi dzień majówki, wielu Polaków dopiero w poniedziałek 3 maja ruszy z powrotem do domów i to na ten dzień spodziewany jest największy ruch na drogach.

Policja wystawiła 5 tys mundurowych do kontrolowania

O porządek dba nieustannie 5 tys. policjantów drogówki oddelegowanych do czuwania. Komisarz Robert Opas cytowany przez PAP podkreśla, że podczas swojej pracy policja najczęściej zwraca uwagę na przestrzeganie ograniczeń dotyczących prędkości oraz zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Mundurowi bacznie też obserwują, czy pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa. Ich uwagę przykuwa także sposób przewożenia dzieci.

Komisarz zaapelował również do kierowców w całym kraju. Przypomniał, że deszczowa pogoda zwiększa możliwość wystąpienia niebezpiecznego incydentu na drodze.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >