Poczta Polska wprowadza nowe zasady odbioru przesyłek
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU
Autor Radosław Święcki - 19 Marca 2020

Poczta Polska również wprowadza całkiem nowe zasady. Zmiany już od poniedziałku

Przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie można odebrać bez pokwitowania. Wystarczy jedynie okazanie pracownikowi poczty z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości – informuje Poczta Polska.

Poczta Polska – nowe zasady odbioru przesyłek

O wprowadzeniu nowych zasad odbioru przesyłek Poczta Polska informuje w komunikacie prasowym.

- W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zaleca pozostanie w domu. Należy do minimum ograniczyć kontakt z innymi i wychodzić tylko w sytuacjach pilnych. Poczta Polska bezpiecznie doręczy przesyłkę pod wskazany adres – zapewnia spółka.

ZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaZUS zabrał wreszcie głos w sprawie 13. emerytury i innych świadczeń. Padły ważne słowaCzytaj dalej

W dalszej części komunikatu Poczta Polska informuje o wdrożeniu procedur zapewniających bezpieczeństwo klientom i pracownikom przy dostawie przesyłek wprost pod drzwi.

- Oprócz tradycyjnej formy doręczenia wszystkie przesyłki listowe rejestrowane, paczkowe i kurierskie (z zastrzeżeniem przesyłek z dokumentami zwrotnymi) można odebrać bez pokwitowania. W tym przypadku wystarczy jedynie okazanie pracownikowi Poczty Polskiej z bezpiecznej odległości dokumentu tożsamości np. dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy. Pracownik Poczty Polskiej sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu – wyjaśnia spółka.

WHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaWHO z bardzo złymi wieściami dla całego świata. To może być dopiero pierwsze uderzenie wirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Dla przesyłek paczkowych i kurierskich, w przypadku gdy nadawca podał numer telefonu klienta, przed doręczeniem przesyłki klient otrzyma numer kontaktowy do kuriera. Od kuriera będzie można uzyskać informacje o prognozowanym czasie dostawy lub uzgodnić bezpośrednio tryb odbioru przesyłki.

W przypadku przesyłek pobraniowych Poczta Polska rekomenduje płatność bezgotówkową np. kartą płatniczą.

Zmiana godzin pracy

Poczta Polska przypomina również o zmianach dotyczących godzin pracy placówek pocztowych.

Od 16 marca godziny pracy placówek pocztowych w dni robocze uległy skróceniu do 6 godzin, przy czym w wybrane dni placówki są czynne w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Skrócono również pracę placówek całodobowych, które są czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8 .00 do 20.00. Nieczynne są natomiast punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News