Poczta Polska dostarczy pulsoksymetry
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 7 Listopada 2020

Poczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkę

Poczta Polska zobowiązana do dostarczenia Polakom zmagającym się z COVID-19 pulsoksymetrów, czyli urządzeń do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. Pierwsze urządzenia trafią do chorych w województwie małopolskim.

Poczta Polska przekaże pulsoksymetry

Poczta Polska opracowała z Ministerstwem Zdrowia procedury doręczania osobom zmagającym się z COVID-19 pulsoksymetry, czyli urządzenia do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. Dzięki temu urządzeniu możliwe będzie zdalne monitorowanie pacjentów, dzięki czemu będą mogli leczyć się w domu, a nie w szpitalu.

- Dotychczas zajmowaliśmy się logistyką środków ochrony potrzebnych szpitalom, aptekom, szkołom, wspieramy budowy szpitali tymczasowych. Doręczanie pulsoksymetrów do pacjentów to kolejne zadanie logistyczne, jakiego podjęliśmy się w ostatnich miesiącach i jesteśmy do niego gotowi - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

W praktyce, jak wyjaśnia PAP, cała procedura będzie wyglądała następująco: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19 będzie kwalifikował go do objęcia programem telemonitoringu. Następnie pacjent otrzyma dane do logowania w systemie, a informacja o tym, że dana osoba potrzebuje sprzętu do telemonitoringu będzie automatycznie przekazywana z systemu Ministerstwa Zdrowia do realizacji przez Pocztę Polską.

Pacjent otrzyma kopertę z pulsoksymetrem od kuriera bądź listonosza Poczty Polskiej dzień po otrzymaniu adresu pacjenta ze specjalnego systemu informatycznego. - W kopercie chorzy znajdą instrukcję obsługi urządzenia oraz kopertę zwrotną – wyjaśnia cytowana przez PAP Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Wyjaśnimy, że chorzy otrzymają kopertę zwrotną z uwagi na fakt, że urządzenie trzeba będzie zwrócić.

Jednak zamykają więcej niż się spodziewano, Polacy zadziwieni. Od dzisiaj już tylko Jednak zamykają więcej niż się spodziewano, Polacy zadziwieni. Od dzisiaj już tylko "pocałujesz klamkę"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od poniedziałku rusza nabór wniosków na nowe świadczenie. Możliwe, że zasiłek należy się i tobie
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. Podstawowa opłata z podwyżką, już 264,60 zł należności. Wielu nie płaci, a kara wynosi aż 735 zł

Pacjenci będą musieli wykonywać badania mniej więcej co trzy godziny. Wyniki będą przesyłane do centrali i sprawdzane przez medyków. Jeśli będą alarmujące, do chorego przyjedzie wówczas karetka pogotowia i zawiezie go do szpitala.

Dostarczenie pulsoksymetrów, jak podaje Agencja, będzie się odbywało zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Pocztę Polską na potrzeby dostarczania paczek pod adresy objęte kwarantanną. Listonosze i pracownicy służb doręczających są wyposażeni w maseczki, płyny do dezynfekcji oraz w rękawice ochronne.

Pilotaż w Małopolsce

Pilotaż programu dostarczania pulsoksymetrów dla chorych na COVID-19 przebywających w domach ruszy w województwie małopolskim. - W Małopolsce będziemy testowali to rozwiązanie. Do Małopolski już trafiło 1500 pulsoksymetrów, one będą dystrybuowane poprzez Pocztę Polską do osób wskazywanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił podczas konferencji, że po przeprowadzeniu pilotażu w województwie małopolskim rząd będzie chciał rozszerzyć to rozwiązanie na cały kraj.

Będą dopłaty do prądu, rekompensaty pokryją rachunki. Wiemy już kto dostanie i nie mamy dobrych wieściBędą dopłaty do prądu, rekompensaty pokryją rachunki. Wiemy już kto dostanie i nie mamy dobrych wieściCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. Biedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcen
  4. Szef NFZ w ważnym piśmie zdradza, w jakiej sytuacji jest polska służba zdrowia. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna
  5. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Koronawirus nie jest już jedynym zmartwieniem. Coraz bliżej Polski kolejne wyzwanie epidemiczne, idzie z zachoduKoronawirus nie jest już jedynym zmartwieniem. Coraz bliżej Polski kolejne wyzwanie epidemiczne, idzie z zachoduCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News