BiznesINFO.pl
Poczta Polska dostarczy pulsoksymetry

biznesinfo

Poczta Polska zobowiązana do przekazywania istotnych przesyłek Polakom. Czekaj na paczkę

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Poczta Polska zobowiązana do dostarczenia Polakom zmagającym się z COVID-19 pulsoksymetrów, czyli urządzeń do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. Pierwsze urządzenia trafią do chorych w województwie małopolskim.

Poczta Polska przekaże pulsoksymetry

Poczta Polska opracowała z Ministerstwem Zdrowia procedury doręczania osobom zmagającym się z COVID-19 pulsoksymetry, czyli urządzenia do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. Dzięki temu urządzeniu możliwe będzie zdalne monitorowanie pacjentów, dzięki czemu będą mogli leczyć się w domu, a nie w szpitalu.

- Dotychczas zajmowaliśmy się logistyką środków ochrony potrzebnych szpitalom, aptekom, szkołom, wspieramy budowy szpitali tymczasowych. Doręczanie pulsoksymetrów do pacjentów to kolejne zadanie logistyczne, jakiego podjęliśmy się w ostatnich miesiącach i jesteśmy do niego gotowi - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

W praktyce, jak wyjaśnia PAP, cała procedura będzie wyglądała następująco: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej po otrzymaniu informacji, że u pacjenta zdiagnozowano COVID-19 będzie kwalifikował go do objęcia programem telemonitoringu. Następnie pacjent otrzyma dane do logowania w systemie, a informacja o tym, że dana osoba potrzebuje sprzętu do telemonitoringu będzie automatycznie przekazywana z systemu Ministerstwa Zdrowia do realizacji przez Pocztę Polską.

Pacjent otrzyma kopertę z  pulsoksymetrem od kuriera bądź listonosza Poczty Polskiej dzień po otrzymaniu adresu pacjenta ze specjalnego systemu informatycznego. - W kopercie chorzy znajdą instrukcję obsługi urządzenia oraz kopertę zwrotną – wyjaśnia cytowana przez PAP Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

Wyjaśnimy, że chorzy otrzymają kopertę zwrotną z uwagi na fakt, że urządzenie trzeba będzie zwrócić.

1. Od poniedziałku rusza nabór wniosków na nowe świadczenie. Możliwe, że zasiłek należy się i tobie2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt3. Podstawowa opłata z podwyżką, już 264,60 zł należności. Wielu nie płaci, a kara wynosi aż 735 zł

Pacjenci będą musieli wykonywać badania mniej więcej co trzy godziny. Wyniki będą przesyłane do centrali i sprawdzane przez medyków. Jeśli będą alarmujące, do chorego przyjedzie wówczas karetka pogotowia i zawiezie go do szpitala.

Dostarczenie pulsoksymetrów, jak podaje Agencja, będzie się odbywało zgodnie ze standardami wypracowanymi przez Pocztę Polską na potrzeby dostarczania paczek pod adresy objęte kwarantanną. Listonosze i pracownicy służb doręczających są wyposażeni w maseczki, płyny do dezynfekcji oraz w rękawice ochronne.

Pilotaż w Małopolsce

Pilotaż programu dostarczania pulsoksymetrów dla chorych na COVID-19 przebywających w domach ruszy w województwie małopolskim. - W Małopolsce będziemy testowali to rozwiązanie. Do Małopolski już trafiło 1500 pulsoksymetrów, one będą dystrybuowane poprzez Pocztę Polską do osób wskazywanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił podczas konferencji, że po przeprowadzeniu pilotażu w województwie małopolskim rząd będzie chciał rozszerzyć to rozwiązanie na cały kraj.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >