BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w bankach

Pikist/DMCA

Weekendowe utrudnienia w wielu bankach. Prace serwisowe zapowiedzieli m.in. PKO Bank Polski i ING Bank Śląski

11 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Banki ogłaszają weekendowe prace serwisowe. Będą przerwy w dostępach do usług. Zdradzamy szczegóły. Sprawdź czy Twój bank nie przewiduje przerw. Utrudnienia ogłosiły czołowe instytucje: PKO BP, ING Bank Śląski, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Idea Bank oraz B

Weekendowe prace serwisowe będą prowadzone w czołowych polskich bankach. Klienci muszą liczyć się z utrudnieniami i przerwami w dostępach do kont lub płatności mobilnych. Sprawdzamy które banki zaplanowały prace i jaki jest ich zakres.

PKO BP

PKO BP zapowiada prace serwisowe na najbliższą niedzielę, 13 września. Dla klientów oznacza to przerwę w dostępie do serwisów iPKO, iPKO biznes, Inteligo oraz „Płacę z iPKO” i „Płącę z Inteligo”. Prace oraz przerwa są planowane od północy z soboty na niedzielę do godziny 12:30 w niedzielę. Dodatkowo jak informuje serwis Bankier, od północy do 6:30 aplikacja IKO w ogóle nie będzie działała, a od 6:30 do 12:30 jej funkcjlanlości zostaną mocno ograniczone – będzie można wyłącznie realizować płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski poinformował, że planuje przeprowadzenie prac serwisowych w nocy z 12 na 13 września. Będą one trwały od północy do 5:30. ING informuje, że we wskazanych godzinach klienci będą mogli mieć problemy z korzystaniem z wpłatomatów oraz wpłat BLIK-iem, składaniem wniosków przez Moje ING oraz stroną internetową banku. W czasie trwania prac serwisowych utrudnione będzie korzystanie z kart ING Business. To jednak nie koniec niedogodności z obsługą kart. We wspomnianych godzinach niemożliwe będzie płacenie w internecie kartą zabezpieczoną 3DSecure, aktywowanie nowych kart płatniczych, zmiana limitów transakcyjnych oraz nadawanie PIN-ów czy zamawianie kart. Problemy będą występowały przy próbach przypisania kart do płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay).

ING ostrzega także użytkowników ING Makler, że prace serwisowe w przypadku tego modułu potrwają od 8.00 do 18.00 w sobotę.

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy zapowiada, że należy przygotować się na przerwę w dostępie do bankowości elektronicznej Banku Pocztowego i EnveloBanku. Planowane prace serwisowe będą prowadzone od 22.00 w sobotę (12 września) do około 6.30 w niedzielę (13 września). Prace serwisowe uniemożliwią korzystanie z bankowości internetowej, mobilnej, a infolinia zostanie przełączona w tryb informacyjny.

BNP Paribas

BNP Paribas przeprowadzi prace serwisowe w nocy z piątku na sobotę. Przerwa techniczna potrwa od około 22. w piątek (11 września) i potrwa do 1.00 w sobotę (12 września). Klienci będą mieli problemy z logowaniem się do systemów: BiznesPl@net, Mobile BiznesPl@net, GOmobile Biznes i BNP Paribas Connect Host to Host.

Bank BPS

Klientów banku BPS czekają aż dwie przerwy. Prace serwisowe będą prowadzone w nocy z piątku na sobotę (z 11 na 12 września) w godzinach 23.00-2.00. Podczas nocnego serwisowania nie będzie działała bankowość elektroniczna. Druga przerwa techniczna zaplanowana jest na niedzielę. Prace będą trwały od 1.00 do 4.00 i obejmą również infolinię, która nie będzie w tych godzinach pracowała. Jedynym wyjątkiem będzie specjalny numer telefonu służący do zastrzegania kart płatniczych.

Idea Bank

Idea Bank zaplanował modernizację swoich serwisów na piątek (11 września) i sobotę (12 września). Prace mają być prowadzone od 22.00 w piątek do 6.00 w sobotę. Podczas prac niedostępne mają być systemy bankowości internetowej oraz mobilnej.

Tagi:

utrudnienia w bankachPoczta PolskaPKO BPkonta bankoweING

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >